AKTUĀLI

26.- 27. oktobrī Ķekavas novadā notiks "Eko dienu" akcija

23.09.2019

Oktobra pēdējās brīvdienās – 26. oktobrī un 27. oktobrī – vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību rīko rudens "Eko dienu" akciju, kuras ietvaros novada iedzīvotāji bez maksas varēs nodot savu laiku nokalpojušo un nederīgo sadzīves elektrotehniku un lielgabarīta atkritumus.

Akcijas ietvaros piecās dažādās novada vietās tiks novietoti lielizmēra atkritumu konteineri, kuros iedzīvotāji bez maksas varēs atbrīvoties no sadzīves elektrotehnikas un lielgabarīta atkritumiem. Konteineri tiks novietoti:

Valdlaučos – Atpūtas un Jaunatnes ielas stūrī;

  • Baložos – pie daudzdzīvokļu nama Rīgas ielā 21 (faktiskā adrese ir Kūdras iela 1);
  • Baložos – pie daudzdzīvokļu nama K. Barona ielā 2;
  • Daugmalē – pie vecās katlu mājas “Bāliņi”;
  • Ķekavā – asfaltētajā laukumā Skolas ielā 2A;
  • Rāmavā – pie Rāmavas ielas 17.

Atvestie atkritumi konteinerā jāievieto pašiem iedzīvotājiem. Lūdzam ievērot norādes, kuram atkritumu veidam katrs konteiners paredzēts. Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam zvanīt uz “Clean R” Klientu centru pa tālruni 67111001.

Ko drīkst nodot akcijas ietvaros?

Akcijas ietvaros iedzīvotāji var nodot savu laiku nokalpojušo sadzīves elektrotehniku, piemēram, ledusskapjus, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilos tālruņus un citas iekārtas.

Lielgabarīta atkritumiem paredzētajā konteinerā drīkst ievietot liela izmēra sadzīves atkritumus, kuri neietilpst sadzīves atkritumu konteinerā. Piemēram, gultas matračus, paklājus, skapjus, gultas, krēslus un citas mēbeles vai to daļas.

Dažāda veida elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā elektrotehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas. Tādējādi, nododot pārstrādei mums nederīgas lietas, kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu.