AKTUĀLI

31. oktobrī “Eko diena” Carnikavas novadā

13.10.2020

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar “Carnikavas Komunālservisu” aicina novada iedzīvotājus piedalīties “Eko dienā”. Carnikavas novada iedzīvotāji 31. oktobrī bez maksas varēs nodot nolietoto elektroniku un elektroierīces, kā arī luminiscētās lampas. Iedzīvotāji tiek aicināti pakalpojumam pieteikties līdz 23. oktobrim. Lielgabarīta un bīstamo atkritumu izvešana akcijas laikā būs maksas pakalpojums.

Lai pieteiktu izvešanu, Carnikavas novada privātmāju iedzīvotāji tiek aicināti līdz 23. oktobrim sazināties ar “Clean R” klientu apkalpošanas centrurakstot uz kc@cleanr.lvvai zvanot uz 67111001. Piesakot izvešanu nepieciešams norādīt – adresi, no kuras organizēt izvešanu, atkritumu veidu (elektrotehnika, luminiscentās lampas (spuldzes, kuru sastāvā ir dzīvsudrabs), riepas, bīstamie atkritumi vai lielgabarīta atkritumi), kā arī aptuveno atkritumu apjomu. Tos iedzīvotājus, kuri dzīvo daudzdzīvokļu namos, aicinām līdz 23. oktobrim informēt savu namu apsaimniekotāju, jo tikai līgumslēdzējs var pieteikt izvešanu.

Bez maksas tiks izvesta elektrotehnika un luminiscentās lampas, savukārt lielgabarīta atkritumi, riepas un bīstamie atkritumi tiks izvesti par akcijas cenu. Lielgabarīta atkritumu izvešanas tarifs – 25.36 EUR/m ieskaitot PVN, savukārt riepu un bīstamo atkritumu izvešanas tarifs – 4,22 EUR/kg ieskaitot PVN.

Lai izvairītos no pārpratumiem, pirms tiek pieteikta lielgabarīta atkritumu, bīstamo atkritumu vai nolietotas elektropreces izvešana, iedzīvotāji ir aicināti iepazīties ar informāciju par to, kas tiek uzskatīts par lielgabarīta atkritumiem un kas tiek klasificētas kā nolietotas elektropreces:

 • lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra atkritumi, ko izmēra dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles vai  to daļas u. tml.
 • nolietotās elektropreces ir ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

Nododot elektropreces videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī paveic labu darbu – saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. 

 • bīstamie atkritumi ir nolietotas tehniskās eļļas, smēreļļas, eļļas filtri, hlorfluorūdeņražus saturošas nederīgas iekārtas, luminiscētas lampas, spuldzes un citi dzīvsudrabu saturoši atkritumi.

Baterijas

 • Drīkst izmest: dažāda veida un izmēru baterijas, mobilo telefonu akumulatorus.
 • Nedrīkst izmest: akumulatorus no vieglajām, kravas automašīnām, laivām, motocikliem un citiem transportlīdzekļiem.

Plastmasa iepakojums

 • Drīkst izmest: PET pudeles, trauciņus, kastītes, plēves un maisiņus.
 • Nedrīkst izmest: netīrus plastmasas izstrādājumus, eļļas pudeles, neizmazgātus jogurta, krējuma vai margarīna trauciņus, autiņbiksītes (arī BIO autiņbiksītes), rotaļlietas, saimniecības preces, sadzīves priekšmetus.

Papīra un kartona iepakojums

 • Drīkst izmest: avīžpapīru, rakstāmpapīru, grāmatas, nešķirotu papīru, visa veida papīra, kartona izstrādājumus, arī saskavotus.
 • Nedrīkst izmest: mitru un netīru papīru un kartonu, papīru ar pārtikas piejaukumu, laminētu papīru vai satur cita materiāla piejaukumu (folija).

Stikla iepakojums

 • Drīkst izmest: stikla burkas un pudeles.
 • Nedrīkst izmest: spoguļstiklu, spuldzes, logu stiklu, porcelāna un keramikas traukus, smaržu pudelītes.

Metāla iepakojums

 • Drīkst izmest: metāla kārbas, bundžas un vāciņus.
 • Nedrīkst izmest: bīstamu vielu iepakojumus (piemēram, līmes krāsas un šķīdinātājus), aerosolu iepakojumus (piemēram, matu lakas, gaisa atsvaidzinātāju flakonus).

Koks

 • Drīkst izmest: koka kastes, kārbas.
 • Nedrīkst izmest: netīru materiālu.

 

31. oktobra rītā iedzīvotājiem līdz plkst. 8.00 izvedamās lietas jānovieto pie sava sadzīves atkritumu konteinera, kas dienas laikā tiks aizvestas. Aicinām ņemt vērā, ka atkritumi jānovieto tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu. 

Aicinām klientus pēc iespējas aktuālos jautājumus par atkritumu apsaimniekošanu risināt elektroniskā vidē, rakstot uz e-pastu kc@cleanr.lv vai zvanot uz 67111001.