AKTUĀLI

Clean R 1. aprīlī sāk darbu Dagdas novadā

31.03.2016

Kā iepriekš ziņots, no 1.aprīļa sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Dagdas novadā nodrošina vides pakalpojumu sniedzējs Clean R. Tikai 40 dienās, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar pašvaldību, iedzīvotājiem nodrošinātas plašas iespējas pārslēgt līgumu ar jauno operatoru. Aktīvi turpinās konteineru uzstādīšana un aizstāšana iedzīvotājiem, kuru lietošanā bijuši iepriekšējā operatora nodrošinātie konteineri. Tāpat izstrādāti maršruti un veikti citi priekšdarbi, lai uzņēmums būtu pilnībā gatavs sākt atkritumu izvešanu.

Clean R aicina Dagdas novada iedzīvotājus, kuri vēl nav paspējuši noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, nekavēties ar līgumu noslēgšanu – arī turpmāk līgumu formas varēs saņemt un aizpildīt visās novada pagastu pārvaldēs. Jautājumu un ierosinājumu gadījumā, Clean R aicina iedzīvotājus zvanīt pa tālruņiem 67111001, 29285504 vai rakstīt uz Clean R klientu centru. Īpaši Dagdas novada vajadzībām, klientu apkalpošana un konsultēšanu pa tālruni notiks arī sestdien – 2.aprīlī no plkst.9:00-15:00.

Iedzīvotāju atsaucība Dagdas novadā, slēdzot līgumus par sadzīves atkritumu izvešanu, vērtējama kā augsta. Uz šo brīdi noslēgti 1500 līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Tas ir vairāk kā iepriekš plānots. Clean R Dagdas novada iedzīvotājiem nodrošina 4 dažādu tilpumu konteinerus atbilstoši saražotajam atkritumu apjomam – 0,14 m3, 0,24 m3, 0,66 m3 un 1,1 m3.

Šobrīd klientiem Dagdas novadā uzstādīti gandrīz 700 konteineri un to uzstādīšana turpinās. Sadzīves atkritumu izvešanas tarifs Dagdas novadā no 1. aprīļa būs 14.41 eiro par m³, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli un tas ir par vidēji 5 eiro mazāks kā citiem pretendentiem pašvaldības izsludinātajā konkursā par pakalpojuma nodrošināšanu.

Dagdas novada daudzdzīvokļu māju iemītniekiem Clean R veido koplaukumus namu pagalmos, kuros izvietoti konteineri katram no nama dzīvokļiem, kurš noslēdzis līgumu ar Clean R. Clean R šobrīd veic individuālu darbu ar daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, un, ņemot vērā dzīvokļu skaitu namā un dzīvokļos faktiski dzīvojošo cilvēku daudzumu, iesaka izvēlēties atbilstošākā tilpuma konteinerus, kuru izvešana tiks nodrošināta saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Patlaban pie daudzdzīvokļu mājām izveidoti vairāk kā 70 konteineru koplaukumi, kuros izvietotie konteineri aprīkoti ar slēdzenēm ar mērķi ierobežot piekļuvi konteineriem personām, kas nav noslēgušas līgumus par atkritumu apsaimniekošanu.

16 pašvaldības dalīto atkritumu savākšanas laukumos tiks izvietoti konteineri šķirotajiem atkritumiem – papīram, plastmasai un stiklam, un Clean R plāno sadarbībā ar pašvaldību veicināt pareizu atkritumu šķirošanu novadā.

Jau drīzumā uzņēmums Clean R plāno apkalpot Lielo Talku un jūnijā organizēt īpašu akciju bezmaksas nolietotās elektronikas savākšanai – EkoDienas. Tāpat Clean R turpmāk piedāvās informāciju par videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu.