AKTUĀLI

Clean R veiksmīgi aizvadījis pirmo mēnesi Dagdas novadā

09.05.2016

Apritējis mēnesis, kopš atkritumu apsaimniekošanu Dagdas novadā nodrošina vides pakalpojumu sniedzējs Clean R. Mēneša laikā izstrādāti 14 maršruti, kuru ietvaros tiek apkalpoti 2090 konteineri teju 2000 klientiem.

Iedzīvotāju aktivitāte, iesaistoties pašvaldības organizētajā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, vērtējama kā ļoti laba. Tāpat novadā izveidoti arī 16 dalīto atkritumu savākšanas laukumi šķirotajiem atkritumiem – plastmasai, papīram un stiklam.

Šā gada aprīļa beigās Clean R sekmīgi līdzdarbojies Lielajā talkā Dagdas novadā, nodrošinot 48.7 m³ atkritumu izvešanu. Lai veicinātu jaunās paaudzes aktivitāti Lielajā talkā – Dagdas novada 1.-9. klašu skolēni tika aicināti iemūžināt darba procesu fotogrāfijās un kopā ar nelielu aprakstu atsūtīt Clean R. Konkursanti iesnieguši atraktīvus attēlus, kuros redzams, ka talka aizvadīta kopā ar ģimenes locekļiem un draugiem. 5 konkursa komisijas atzinīgāk novērtēto darbu autori tiks apbalvoti, saņemot gardumu grozus un darba rīka komplektus, kas lieti noderēs nākamajā talkā.

Ņemot vērā veiksmīgo pieredzi citos novados, 30. aprīlī arī Dagdas novadā tika organizēta Clean R Ekodiena, kuras ietvaros, pateicoties iedzīvotāju lielajai atsaucībai, tika savākts rekordliels daudzums lietošanai savu laiku nokalpojušu elektroierīču un sadzīves tehnikas – kopumā apmēram 8 tonnas. No Dagdas iedzīvotājiem savāktā sadzīves tehnika – desmitiem vecu datoru un to monitoru, televizoru, nestrādājošu veļas mašīnu un ledusskapju, kā arī citas lietošanai vairs nederīgas elektroierīces tiks nogādātas īpašā pārstrādes cehā. Tur tās tiks izjauktas, rūpīgi atdalot plastmasu, stiklu, metāla daļas un citas otrreizējai izmantošanai derīgās sastāvdaļas. Lielākā daļa materiālu tiks izmantoti otrreiz, saudzējot vidi un energoresursus.

Atgādinām, ka tie, Dagdas novada iedzīvotāji, kuri vēl nav paspējuši noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, tiek aicināti līgumu formas saņemt un aizpildīt visās novada pagasta pārvaldēs.

Jautājumu un ierosinājumu gadījumā Clean R aicina iedzīvotājus zvanīt pa tālr. 67111001, vai 29285504 vai rakstīt e-pastu: kc@cleanr.lv .