AKTUĀLI

“Prāta Vētra” aicina uz videi draudzīgāko tūri Latvijā

19.07.2018

Sadarbībā ar partneriem koncerttūres nodrošināšanā tiks izmantoti ekoloģiski, videi draudzīgi un ilgtspējīgi risinājumi. Ar šo koncerttūri piecās Latvijas pilsētās “Prāta Vētra” vēlas pievērst lielāku uzmanību vides aizsardzības jautājumiem un dalīties ar lietām un ieteikumiem, ko katrs ikdienā var darīt, lai mazinātu ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Koncerta organizatori sadarbībā ar pilsētu pašvaldībām nodrošinās iespēju pasākuma teritorijā šķirot atkritumus. Kā zināms, dzērienus koncerta teritorijā iespējams iegādāties tikai plastmasas glāzēs, kuru otrreizēju pārstrādi nodrošinās uzņēmums CleanR.

Brīvdabas koncertos 21. jūlijā Jelgavā, 28. jūlijā Valmierā, 3. augustā Ventspilī, 11. augustā Daugavpilī un 17. augustā Rīgā “Prāta Vētra” prezentēs jaunāko grupas albumu “Par to zēnu, kas sit skārda bungas”. Šī koncerttūre savā ziņā būs unikāla, jo tās nodrošināšanā tiks izmantoti ekoloģiski un videi draudzīgi risinājumi. Koncerttūres laikā aicināsim sabiedrību pievērst lielāku uzmanību mūsu ietekmei uz vidi, jo cilvēka radītā vide veido sabiedrību, ietekmē dzīvošanu, pārvietošanos un citas dienišķās darbības un vajadzības.

“Kopā ar mūsu sadarbības partneriem vēlamies dalīties labajā praksē un būt videi draudzīgi - iesaistoties paši un aicinot svarīgo vēstījumu “padot tālāk”. Koncerttūres apmeklētājiem iesakām uz koncertu doties kājām vai ar velosipēdu, nedrukāt ieejas biļetes papīra formātā, bet gan uzrādīt tās savos viedtālruņos. Arī mēs dosimies uz koncertiem visi kopā ar vienu automašīnu. Sekojiet mūsu piemēram un brauciet plašākā kompānijā – gan ceļš būs jautrāks, gan sastrēgumi šķitīs mazāki,” stāsta Māris Mihelsons (“Prāta Vētra”).

Organizatori aicina apmeklētājus uz grupas koncertiem Jelgavā un Rīgā doties ar velosipēdiem, par kuru drošību nebūs jāuztraucas, jo ERGO nodrošinās drošu un apsargātu velosipēdu novietni šo koncertu laikā. Viedtālruņu lietotājus aicina nedrukāt biļetes, kas iegādātas internetā, jo biļešu svītru kodu varēs nolasīt no telefonu ekrāniem. Tas ļaus ātri un ērti iekļūt koncerta norises vietā, lieki nepalielinot izmantotā papīra apjomu. Bet koncerta laikā apmeklētāji tiek aicināt šķirot atkritumus un dzērienu glāzītes mest šķirošanas konteineros, lai varētu nodrošināt to pārstrādi.