AKTUĀLI

Apkopoti "Eko dienu" rezultāti

24.11.2017

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar vairāku novadu domēm 2017. gada septembrī organizēja "Eko dienu" rudens pasākumu. Pasākumi norisinājās vairāku dienu garumā 6 Latvijas novados un to laikā iedzīvotāji bez maksas nodeva 5970 kg jeb nepilnas 6 tonnas elektroierīču. 

Eko jeb Tīrības dienas tradicionāli norisinās pašvaldībās divreiz gadā - pavasarī un rudenī. To laikā vienas vai divu dienu garumā novada iedzīvotājiem ērti pieejamās vietās atrodas "Eko dienu" mirkoautobuss, kurā no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemtas elektriskās un elektroniskās iekārtas, kas ir kļuvušas sadzīvē nederīgas un savu laiku nokalpojušas.

2017. gada "Eko dienas" rezultātā novados savākto elektoiekārtu svars: 

Vārkavas novads: 1200 kg
Sējas novads: 300 kg
Dagdas novads: 1860 kg
Kokneses novads: 2000 kg
Vecsalienas pagasts: 320 kg
Tabores pagasts: 290 kg

"Eko dienas" ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

Nododot šīs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāk pārstrādes cehos, kur to izjauc, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.