AKTUĀLI

Atkritumu šķirošanas iespējas Ķekavas novada iedzīvotājiem.

10.12.2018

Atkritumu šķirošana ir viens no veidiem, kā ikviens Ķekavas novada iedzīvotājs ikdienā var gādāt par saudzīgu dabas resursu izmantošanu, jo pareizi sašķirots materiāls tiek pārstrādāts vērtīgās ražošanas izejvielās.

Šķiroto atkritumu apsaimniekošana ir bezmaksas pakalpojums, un šķirojot iedzīvotāji ne tikai rūpējas par apkārtējo vidi, bet tā ir iespēja arī ietaupīt, jo, samazinoties sadzīves atkritumu apjomam, var samazināt atkritumu izvešanas biežumu.

Lai iedzīvotājiem šķirošanu padarītu ērtāku un vieglāk saprotamu, “Clean R” vairākos novados, tostarp arī Ķekavas novadā, ir ieviesusi 3 konteineru sistēmu, kurā viens konteineris ir paredzēts sadzīves atkritumiem, otrs – stiklam, bet trešais – visa veida papīra, kartona, metāla, plastmasas un PET iepakojumam.

Rūpējoties par to, lai arī privātmāju iedzīvotājiem būtu iespēja šķirot atkritumus savā dzīvesvietā, “Clean R” aicina interesentus iegādāties dalīto atkritumu šķirošanas somas. Līdzīgi kā ar šķiroto atkritumu konteineriem, somas tiek piedāvātas divu veidu – viena stiklam un otra iepakojumam (papīrs, kartons, plastmasa, metāls). Iegādājoties somu un piesakot pakalpojumu, somas tiek izvestas pēc noteikta grafika tieši tāpat kā sadzīves atkritumu konteiners. Izvešana tiek nodrošināta bez maksas. Vienas somas cena ir 7,26 EUR (t.s. PVN). Somas ir no izturīga materiāla un paredzētas ilgstošai lietošanai.

Somas iespējams iegādāties

 • dārzkopības un būvmateriālu veikalā “Viss dārzam un mājai”, Nākotnes ielā 1, Ķekavā;
 • SIA “Narvesen Baltija” pie “Latvijas Pasta”, Ķekavā.

Somas ir iespējams saņemt

 • SIA “Ķekavas nami” birojā, Rāmavā 17, Rāmavā;
 • SIA “Ķekavas nami” Ķekavas klientu apkalpošanas centrā, Gaismas ielā 19 k-8, Ķekavā;
 • SIA “Ķekavas nami” Valdlauču klientu apkalpošanas centrā, Meistaru ielā 37, Valdlaučos;
 • SIA “Ķekavas nami” Daugmales klientu apkalpošanas centrā, „Salnās”, Daugmalē;
 • SIA “Baložu komunālā saimniecība” birojā, Krišjāņa Barona ielā 1, Baložos.

Šajos punktos somas tiek izsniegtas pret aizpildītu anketu, un somas cena tiks pieskaitīta nākamajam sadzīves atkritumu rēķinam.

“Clean R” atgādina, ka, šķirojot atkritumus, ar labo gribu vien ir par maz. Lai sašķirotie atkritumi būtu derīgi tālākai pārstrādei, šķirošana jāveic pareizi. Pirmajā brīdī šķirošana var šķist sarežģīta, taču, nedaudz iemanoties, tā nesagādās grūtības un neprasīs daudz laika.

Daži padomi pareizai un atbildīgai atkritumu šķirošanai

 • Šķiroto atkritumu savākšanas konteineros un somās neievietojiet citus materiālus, kas nav tur paredzēti. Gan uz somām, gan konteineriem ir norādes par to, ko tieši tajos drīkst likt.
 • Šķiroto atkritumu savākšanas stikla iepakojuma konteineros un somās ievietojiet tikai tīras un nesaplēstas stikla pudeles un burkas.
 • Šķiroto atkritumu savākšanas jaukta iepakojuma konteineros un somās ievietojiet tikai tīru un sausu papīru, avīzes, žurnālus, kartonu, plēvi, PET pudeles, alumīnija dzērienu bundžas.
 • Kartona un papīra iepakojums jāsaloka.
 • Šķiroto atkritumu somās un konteineros nedrīkst ievietot neatbilstošu materiālu, slapju, netīru iepakojumu, vienreiz izmantojamos traukus, olu iepakojumus, putuplastu, sadzīves ķīmijas iepakojumus, laminētu papīru, logu un automašīnu stiklu, porcelāna, keramikas, stikla traukus, spuldzes, smaržu flakonus, kosmētikas trauciņus u. tml.
 • Parūpējieties, lai šķiroto atkritumu izvešanas dienā “Clean R” specializētajam autotransportam ir iespēja netraucēti piebraukt pie šķiroto atkritumu savākšanas vietas.

Gadījumā, ja izvešanas brīdī “Clean R” fiksēs, ka šķiroto atkritumu somās vai konteinerā atrodas neatbilstoši atkritumi, tie tiks atstāti neiztukšoti.

Ja jums rodas jautājumi saistībā̄ ar “Clean R” sniegtajiem pakalpojumiem, sazinieties ar Klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tālruni 67111001 vai rakstot uz e-pastu kc@cleanr.lv.