AKTUĀLI

Carnikavas novada skolēni piedalīsies vides izglītības lekcijās

07.11.2018

2018. gada 14. novembrī pie Carnikavas pamatskolas skolēniem viesosies vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" un iepakojumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Eko Rija" vides izglītības eksperti un uzņēmuma talismans Skudra, lai vides izglītības lekcijās stāstītu par pareizu un videi draudzīgu dzīvesveidu un atkritumu apsaimniekošanu.

Vides izglītības lekcijas skolā norisināsies 2018. gada 14. novembrī un tajā aicināti piedalīsies visi skolēni no 1.-4. klašu grupas un 5.-9. klašu grupas, kā arī skolas pedagogi un darbinieki. Iecerēts, ka jau nākamajā pavasarī vides izglītības pasākumi notiks arī pirmsskolas izglītības iestādēs, piedāvājot vides zinības apgūt ar rotaļu un bērnu dārza vecuma bērniem atbilstošu metožu palīdzību. Vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" pieredze liecina, ka tieši bērni ir tie, kas ir atvērti un motivē visu ģimeni mainīt ikdienas paradumus un sākt rīkoties videi draudzīgi, piemēram, šķirot sadzīves atkritumus pareizi.

Vides izglītības programma veidota tā, lai ar spēlēm un diskusijām rosinātu skolu jauniešus sākt domāt par savas, ģimenes, draugu un līdzcilvēku rīcības un dzīvesveida ietekmi uz vides kvalitāti, dabu, un arī cilvēku dzīves kvalitāti. Lekcijās jaunieši runās par izmaiņām, kuras ieviest savā ikdienas dzīvē, lai saimniekotu un dzīvotu videi draudzīgi.

Vides izglītības eksperti lekcijās ir iecerējuši apspriest tēmas, kas skar atkritumu šķirošanu un atkritumu apjoma samazināšanu, atkritumu pārstrādi un izejmateriālu otro dzīvi. Runās arī par to, ko ikviens no mums var darīt, lai samazinātu atkritumu „kalnus“ Latvijā un novērstu vides piesārņošanu, kā arī gluži praktiski - kā atpazīt šķiroto atkritumu konteinerus, ko tajos drīkst un ko nedrīkst mest, kā tiek organizēta atkritumu šķirošana Carnikavas novadā.

"Clean R" ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā, kas no 2018. gada 1. septembra sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošina arī Carnikavas novadā. Uzņēmums nodarbina vairāk kā 1300 darbiniekus un nodrošina plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu. Kopš 2014. gada "Clean R" ir 100% Latvijas kapitāla kompānija. Līdztekus sadzīves un citu atkritumu apsaimniekošanai, uzņēmums nodrošina arī telpu un teritoriju uzturēšanas un uzkopšanas darbus.

SIA "Eko Rija" ir SIA "Clean R" meitas uzņēmums, kas 2017. gadā kļuva par iepakojuma ražotāja atbildības sistēmas organizāciju un piedāvā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas sistēmu.