AKTUĀLI

"Clean R" būtiski palielinās resursus Rēzeknes pilsētas koplietošanas teritoriju uzturēšanai

13.02.2019

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" būtiski palielinās resursus Rēzeknes koplietošanas teritoriju apsaimniekošanai un uzturēšanai. Darbu jau ir uzsākušas vēl divas mobilās brigādes, tiks piesaistīti papildu sētnieki, traktortehnikas vadītāji, kā arī tiks veiktas investīcijas vairāk nekā 130 000 eiro apmērā, lai atjaunotu ielu uzkopšanas tehniku.

Lai arī "Clean R" gan vasaras, gan ziemas sezonā plaši izmanto ielu uzkopšanas tehniku, uzņēmums Rēzeknē nodarbina 43 sētniekus. Šobrīd uzsākta papildu 7-10 sētnieku atlase, kurus plānots nodarbināt pēc nepieciešamības, piemēram, ja pēkšņi sasnieg liels sniega daudzums, uz ietvēm strauji izveidojies apledojums vai veicami citi gabaldarbi. Tiek meklēti arī papildu traktortehnikas vadītāji. 

Tiek palielināts mobilo brigāžu skaits. Šobrīd Rēzeknē strādā divas mobilās brigādes. Viena veic ietvju kopšanu, bet otra – uzkopj sabiedriskā transporta pieturas. Lai nodrošinātu operatīvāku ietvju uzkopšanu, Rēzeknē darbu uzsākušas vēl divas mobilās brigādes, kuru uzdevums būs rūpēties par ietvju sakopšanu.

"Clean R" arī plāno ieguldīt vairāk nekā 130 tūkstošus eiro ielu kopšanas tehnikas parka  papildināšanā un atjaunošanā, lai padarītu efektīvāku darbu gan ziemā, gan vasarā. Šobrīd darbu veic sešas šajā reģionā pastāvīgi esošās tehnikas vienības un viena janvārī piesaistītā no Rīgas. 

"Šobrīd uzņēmums veic strukturālus pārkārtojumus, lai jau tuvākajā nākotnē varētu veikt darbu pēc iespējas operatīvāk un efektīvāk. Šajā ziemas sezonā vislielākās grūtības sagādā īsā laika sprīdī sasnidzis liels sniega daudzums vai strauji mainīga gaisa temperatūra un pēkšņa apledojuma rašanās. Tāpēc palielinām gan darbinieku skaitu, gan arī paplašinām tehnikas parku, lai varētu nekavējoties reaģēt uz nelabvēlīgiem laika apstākļiem," uzsver "Clean R" Teritoriju un telpu uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums.

"Clean R” no 2018. gada janvāra Rēzeknē nodrošina 170 tūkst./m2 ietvju, 7,7 tūkst./m2 sabiedriskā transporta pieturvietu un 84,9 tūkst./m2 laukumu kopšanu. Ceļu un ielu apsaimniekošanu veic cits uzņēmums. Tāpat "Clean R" netīra daudzdzīvokļu namu pagalmus un tiem pieguļošās teritorijas.