AKTUĀLI

Clean R ir izvedis 4500 tonnas atkritumu no nelegālās atkritumu novietnes Jūrmalā

14.07.2017

Vides pakalpojumu uzņēmums Clean R no ugunsgrēkā cietušās nelikumīgās atkritumu glabātuves Slokas apkaimē ir izvedis aptuveni 4500 tonnas atkritumu. Ir veikts ap 200 reisiem ar smagajām automašīnām. Pašlaik darbs norisinās saskaņā ar plānoto darbu grafiku.
Plānots, ka aptuveni 14,6 tūkstošu tonnu degušo atkritumu izvešanai no to novietnes (Ventspils šoseja 47, Jūrmala) Clean R kravas automašīnas veiks ap  600-700 reisiem, kas vidēji dienā ir 22 reisi. Šim mērķim uzņēmums izmanto savu smago tehniku, tai skaitā 6 smagās automašīnas ar puspiekabēm vai piekabēm, katra sastāva kravnesība ir līdz 24 tonnām. Lai nodrošinātu atkritumu iekraušanu transportlīdzekļos, Clean R izmanto frontālos iekrāvējus.
Atkritumi tiek nogādāti:

  1. uz atkritumu pagaidu glabāšanas vietu šim mērķim piemērotā vietā Getliņi Eko atkritumu poligonā, kur tie tiks uzglabāti līdz tālākai šķirošanai turpat šķirošanas rūpnīcā;
  2. uz SIA "Vides resursu centrs" atkritumu šķirošanas rūpnīcu Getliņi Eko atkritumu poligona teritorijā;
  3. uz Clean R atkritumu šķirošanas centru Spilves ielā 8 e, Rīgā. Šeit tiks nogādāti tie atkritumi, kuru sastāvā ir neizjauktas un neizkusušas ķīpas ar augstu PET, PE plastmasu sastāvu. Šie atkritumi tālāk tiks šķiroti ar rokām un:
  • polimēri (PET, HDPE, LDPE) tiks nodoti tālākai pārstrādei;
  • bīstamie atkritumi nonāks pie to apsaimniekotājiem;
  • nešķirojamo atkritumu frakcija tiks nodota apglabāšanai Getliņi Eko atkritumu poligonā vai tiks nodota samalšanai RDF kurināmajā materiālā;
  • no atkritumiem iegūtais kurināmais  materiāls (RDF/SRF) tiks nodots reģenerācijai Cemex cementa rūpnīcā Brocēnos.

Darbu veikšanas termiņi:

  • atkritumu izvešana no Jūrmalas tiks nodrošināta līdz 31. jūlijam;
  • atkritumu sašķirošana tiks veikta līdz 30. septembrim.