AKTUĀLI

“Clean R” sadarbībā ar “Eko Rija” aicina uz debatēm sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros

31.05.2019

Jau pēc 3 nedēļām, 28. un 29. jūnijā, Cēsu pils parkā notiks ikgadējais Sarunu festivāls “LAMPA”. Šis būs saturiski un pasākumu skaita ziņā bagātākais festivāls “LAMPAS” vēsturē – vairāk nekā 350 pasākumi divu dienu garumā, kopējam diskusiju un notikumu ilgumam sasniedzot 700 stundas. Šogad “LAMPA” kļūs vēl dinamiskāka, izmēģinot jaunus sarunu formātus, domājot zaļi un trenējot sevī un citos drosmes muskuli. Ieeja ir bez maksas!

2019. gadā jau otro gadu pēc kārtas SIA "Eko Rija" ir atbalstījusi festivāla norisi, kā arī tā ietvaros, ciešā sadarbībā ar "Clean R", organizē debates par atkritumu apsaimniekošanas nozares būtiskākajiem aspektiem "Latvija, šķirošanas lielvalsts?! #2".

Par Sarunu festivāla “LAMPA” 2019 virstēmu izvirzīta drosme, uzsverot to kā attīstības priekšnoteikumu gan indivīda, gan sabiedrības līmenī. Drosme būt atvērtam, ieklausīties atšķirīgā viedoklī un ļauties pārsteigumiem, kurus var sagādāt saruna, – šie ir vienīgie kritēriji, kas tiek izvirzīti festivāla apmeklētājiem.

"Clean R" un "Eko Rija" organizētās debates notiks piektdien, 28. jūnijā, no plkst. 16.00 līdz 18.00 skatuvē "Uzzibsnī". Ik gadu arvien populārākas kļūst tēmas par zaļāku domāšanu, ekoloģiskāku dzīvošanu,  beziepakojuma produktiem, atkritumu šķirošanu vai kaitīgo vielu nenonākšanu dabā, bet vai šobrīd varam panākt ilgtspējīgu vides pārvaldību un padarīt Latviju par šķirošanas lielvalsti? Šis būs gandrīz klasisks debašu formāts, turpinot 2018. gadā aizsākto tēmu par to, vai Latvija var kļūt par šķirošanā attīstītu valsti. Šogad apspēlēsim tādas tēmas kā “Depozītsistēma", "Es šķiroju” un “Vai Latvijai (ne) izdosies?”.

Debatēs piedalīsies

  • Edmunds Cepurītis, vides aktīvists vairākās organizācijās un kustībās;
  • Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors;
  • Jānis Jenzis, Latvijas Restorānu biedrības prezidents;
  • Daniēls Zeltiņš, vidusskolēns no Rīgas 45.vidusskolas;
  • Rudīte Vesere, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore;
  • Natālija Slaidiņa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta Vides kvalitātes un atkritumu apsaimniekošanas nodaļas vecākā eksperte.

Debates vadīs Vilhelms Karlsons, improvizators, pasākumu vadītājs.