AKTUĀLI

"Clean R" savlaicīgi gatavojas ziemas sezonai Rēzeknē

21.10.2019

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" ir uzsācis intensīvu gatavošanos ziemas sezonai. Līdztekus kritušo lapu savākšanai, tiek gādāts par Rēzeknes pilsētas apstādījumu ieziemošanu un veikti ziemas sezonas priekšdarbi – tiek atjaunoti smilšu krājumi ielu un laukumu kaisīšanai, kā arī veikta sniega tīrāmās tehnikas revīzija un gatavošana ziemas darbiem.

Lai padarītu darbu ziemā efektīvāku, uzņēmums pieņems darbā papildu sētniekus, tādējādi palielinot resursus Rēzeknes pilsētas koplietošanas teritoriju uzturēšanai. Tas palīdzēs ātri reaģēt uz Rēzeknei raksturīgajām krasajām laika apstākļu izmaiņām.  Piemēram, ja pēkšņi izkritis daudz sniega, uz ietvēm ātri izveidojies apledojums vai jāizpilda kaut kādi citi gabaldarbus. Jau šobrīd ar pilsētas uzkopšanu nodarbojas jau 48 cilvēki – visi tie ir Rēzeknes iedzīvotāji.  Runājot par tehniku, šobrīd Rēzeknē "Clean R" izmanto 4 traktorus un 3 automašīnas. Ziemas laikā pēc nepieciešamības tiks iesaistītas vēl 9 tehnikas vienības un 4 kravas automašīnas. Jāatzīmē, ka uzņēmums šogad iegādājies vēl 3 "Landini" markas traktorus, kas lieti noderēs Rēzeknes sakopšanas darbos.

"Gatavojoties ziemas sezonai, "Clean R" ir pārkārtojis savu darbu un piesaistījis papildu resursus – Rēzeknē tiek gan palielināts darbinieku skaits, gan paplašināts tehnikas parks, lai varētu nekavējoties reaģēt uz nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Jāatzīst, ka pērn lielākās grūtības sagādāja milzīgais sniega daudzums, kas uzkrita ļoti īsā laika periodā. Tāpat darbu apgrūtināja straujās temperatūras svārstības un ātra apledojuma veidošanās. Palielinot uzņēmuma resursus pilsētas koplietošanas teritoriju uzturēšanai, esam labi sagatavojušies gaidāmajai ziemas sezonai," uzsver "Clean R" Teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums.

Atbilstoši līgumam, kas noslēgts ar pašvaldību, uzņēmums katru dienu nodrošina pilsētas publiskās teritorijas uzkopšanu. Tas ir gandrīz 724 000 kvadrātmetru mauriņu, 109 000 kvadrātmetru ietvju un 32 000 kvadrātmetru platību.  Diendienā "Clean R" veic zālāju pļaušanu, pieturvietu kopšanu, atkritumu urnu iztukšošanu un atkritumu savākšanu konteineros, atkritumu un smilts izvešanu no pilsētas ielām pēc sakopšanas darbiem, ielu sakopšanu ar tehniku, ielu tīrīšanu ziemas periodā, kā arī citus darbus saskaņā ar Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem par pilsētas teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanu, kā arī sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Ceļu un ielu apsaimniekošanu veic cits uzņēmums, tāpat “Clean R” netīra daudzdzīvokļu namu pagalmus un tiem pieguļošās teritorijas.