AKTUĀLI

“Clean R” svētku eglītes Jūrmalā savāks centralizēti

06.01.2020

Kad Ziemassvētki nosvinēti un Jaunais gads ir sagaidīts, Jūrmalas iedzīvotāju dienaskārtībā ir jautājums, kā rīkoties ar svētku eglīti? Ja svētki svinēti pie eglītes, kas aug podiņā vai mežā, tad par to, kā rīkoties ar svētku rotu, nav jāraizējas. Taču, ja svētki aizvadīti pie cirstas eglītes, atkritumu apsaimniekotājs "Clean R” arī šogad jūrmalniekiem piedāvā “Eglīšu maršrutu” jeb eglīšu centralizētu savākšanu. Eglītes tiks savāktas ar atsevišķu maršruta automašīnu tāpat, kā tiek savākti zaļie atkritumi, tādējādi sistematizējot savākšanas procesu un padarot pilsētu tīrāku. Eglīšu savākšana tiek veikta ar lielgabarīta atkritumu savākšanas un pārvadāšanas tehniku.

Eglīšu izvešana ir maksas pakalpojums – vienas eglītes izvešana privātmāju iedzīvotājiem un uzņēmumiem izmaksās 3 eiro (ieskaitot PVN). Eglītes savākšana ir jāpiesaka “Clean R” klientu centrā, zvanot pa tālruni 67111001 vai rakstot uz e-pasta adresi kc@cleanr.lv . Piesakot eglītes izvešanu, obligāti jānorāda tās atrašanās vieta – adrese! Eglītes jānovieto pie sava sadzīves atkritumu konteinera. Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem eglīšu izvešana jāpiesaka savam nama apsaimniekotājam.

"Lūdzam Jūrmalas iedzīvotājus eglītes nemest atkritumu konteineros, jo tās aizņem daudz vietas. Tāpat mēs būsim ļoti pateicīgi, ja no eglītēm pirms izmešanas būs noņemti svētku rotājumi. Mūsu pieredze rāda, ka iedzīvotāji Ziemassvētku eglītes mājokļos vēlas redzēt pēc iespējas ilgāk un vēl janvāra beigās un februārī tās atrodamas pie konteineriem, tomēr aicinām to paveikt pēc iespējas ātrāk,” uzsver "Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs. 

Jāatgādina, ka privātmāju iedzīvotāji no svētku eglītes var atbrīvoties arī citos veidos. Piemēram, egles zarus iespējams izmantot gan kā iekuru krāsns kurināšanai, gan arī dažādos dārza darbos. Ja cita pielietojuma nav – egles zarus gluži labi var arī kompostēt vai vasarā sadedzināt Jāņu ugunskurā.