AKTUĀLI

“Clean R” uzsācis Liepājas ielu uzturēšanu ziemas sezonā

31.10.2019

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” ir veicis nepieciešamos priekšdarbus, lai nodrošinātu Liepājas ielu tīrīšanu ziemas sezonā. Sadarbībā ar Liepājas  Komunālās pārvaldes Ziemas dienestu, “Clean R” darbinieki no 25. oktobra līdz 2020. gada 10. aprīlim veic diennakts dežūras un seko laika apstākļiem un prognozēm, lai nodrošinātu pilsētas ielu braucamās daļas uzturēšanu kārtībā atbilstoši meteoroloģiskajiem apstākļiem.

"Gatavojoties brīdim, kad Liepājā šosezon pirmoreiz apledos brauktuves vai uzsnigs pirmais sniegs, esam jau paveikuši visus nepieciešamos priekšdarbus. Pirmkārt, ir pabeigta tehnikas sagatavošana – mūsu rīcībā šobrīd ir 15 tehnikas vienības, kas paredzētas dažāda seguma ielu tīrīšanai un apstrādei ar pretslīdes materiālu. Otrkārt, ir sagādāts nepieciešamais pretslīdes materiālu apjoms ielu kaisīšanai," uzsver SIA "Clean R" Teritoriju uzkopšanas departamenta vadītājs Ģirts Baltrums. 

Ziemas sezonā “Clean R" darbinieki Liepājā dežūrē diennakts režīmā un nodrošina ielu tīrīšanu un apstrādi ar pretslīdes materiālu. Rīkojumu par darbu uzsākšanu, ņemot vērā laika apstākļus, dod Liepājas Komunālās pārvaldes dežurants. Mainoties laika apstākļiem – ja pastāv apledojuma risks vai gaidāms sniegs, "Clean R" veic ielu preventīvo kaisīšanu, kas mazina apledojuma veidošanos. Pēc tam uzņēmums uzsāk tīrīt ielas, paralēli kaisot pretslīdes materiālu. Tiklīdz beidzis snigt, darbu uzsāk visa uzņēmuma rīcībā esošā tehnika, lai pēc iespējas ātrāk notīrītu ielas.

Ģ. Baltrums aicina autovadītājus Liepājā savlaicīgi parūpēties par ziemas sezonai atbilstošu riepu nomaiņu un ievērot drošas braukšanas pamatlikumus ziemā – ievērot distanci un izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” tiesības nodrošināt Liepājas ielu un laukumu uzturēšanu ziemās piecu gadu garumā ieguva, piedāvājot zemāko cenu un uzvarot pašvaldības iepirkumā. 2019./2020. gada sezona būs ceturtā, kad uzņēmums strādās šai pilsētā. 

Noteikumi par pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli nosaka precīzus tehniskos rādītājus un to izpildes termiņus, kurus "Clean R"  ievēro. Prioritāte ir maģistrālo ielu un ielu ar sabiedriskā transporta satiksmi tīrīšana. Atbilstoši noteikumiem, Liepājā mainīgos laika apstākļos uz brauktuvēm ziemas laikā pieļaujams sniega kārtas biezums līdz 6 cm, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārta līdz 3 cm vai pat ledus rises – līdz 3 cm, tātad – ir pieļaujama  ledus vai sniega kārtas atrašanās uz brauktuves.