AKTUĀLI

“Eko diena” Ķekavā Lielās talkas laikā

21.03.2019

Ķekavas novadā 27. aprīlī, Vislatvijas Lielās talkas laikā, notiks "Eko diena". Tās ietvaros iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nederīgas elektropreces un lielgabarīta atkritumus. Akciju organizē vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.

Līdzīgi kā rudens "Eko dienas" laikā, vairākās novada vietās atradīsies lielizmēra atkritumu konteineri. Tajos iedzīvotāji varēs atstāt sadzīvē nederīgus lielgabarīta atkritumus un savu laiku nokalpojušas elektropreces. Atvestie atkritumi iedzīvotajiem pašu spēkiem būs jāievieto atbilstošajā konteinerā. Pie konteinera būs atrodama instrukcija, kas uzskatāmi parādīs, kuri atkritumi tajā ievietojami. Gadījumā ja informācijā ir nesaprotama vai rodas šaubas un jautājumi, aicinām iedzīvotājus zvanīt uz SIA “Clean R” klientu apkalpošanas centru pa tālrunī 67111001.

"Eko dienas" akcijas konteineri atradīsies:

  • Baložos – pie daudzdzīvokļu mājas Rīgas ielā 21 ( faktiskā adrese – Kūdras iela 1)
  • Baložos – pie daudzdzīvokļu mājas K. Barona ielā 2
  • Ķekavā – pie t/c “Liiba” Rīgas ielā 22A
  • Daugmalē – pie vecās katlumājas “Bāliņi”
  • Valdlaučos – asfaltētajā laukumā pie daudzdzīvokļu mājas uz Atpūtas un Jaunatnes ielas stūra.

Līdzīga akcija Ķekavas novadā norisinājās divas dienas 2018. gada oktobra nogalē. Tās laikā iedzīvotāji nodeva 26,38 tonnas nevajadzīgo lietu. No tām 9,26 tonnas bija nederīgās elektroierīces, bet 17,12 tonnas – lielgabarīta atkritumi. Šīs akcijas popularitāte iedzīvotāju vidū rosināja Ķekavas novada pašvaldību un "Clean R" organizēt līdzīgu akciju arī pavasara tīrīšanas darbu laikā.

Nederīgās elektroierīces

"Eko dienas" ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapjus, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilie tālruņus un citas iekārtas.

Lielgabarīta atkritumi

Lielgabarīta atkritumu konteinerā drīkstēs ievietot liela izmēra sadzīves atkritumus, kurus nevar ievietot parastajā atkritumu konteinerā. Piemēram, nolietotas mēbeles, skapīšus, gultas, krēslus, matračus, citas mēbeļu daļas u. tml.

Nododot šis nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājoklī no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgas sastāvdaļas.