AKTUĀLI

Eko dienas Ķekavā

04.10.2018

Ķekavas novadā 27. un 28. oktobrī notiks "Eko dienas", kuru laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot nederīgās elektropreces un lielgabarīta atkritumus. Akciju organizē vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.

Akcijas norise

Akcijas laikā vairākas novada vietās atradīsies liela izmēra atkritumu konteineri, kuros iedzīvotāji varēs atstāt sadzīvē nederīgus lielgabarīta un elektropreču atkritumus. Atvestos atkritumus iedzīvotajiem pašu spēkiem jāievieto atbilstošajā konteinerī. Pie konteinera būs atrodama instrukcija, kas uzskatāmi parādīs, kuri atkritumi ir ievietojami atbilstošajā konteinerā. Gadījumā, ja informācija ir nesaprotama vai rodas šaubas un jautājumi, aicinām iedzīvotājus zvanīt uz SIA “Clean R” klientu apkalpošanas centru pa tālruni 67111001

Akcijas konteineri

Akcijas "Eko dienas" konteineri atradīsies sekojošās novada vietās:

  • Baložos pie daudzdzīvokļu mājas Rīgas ielā 21 ( faktiskā adrese Kūdras iela 1);
  • Baložos pie daudzdzīvokļu mājas Kr. Barona ielā 2;
  • Ķekavā pie t/c “Liiba”, Rīgas iela 22A:
  • Daugmalē pie vecās katlu mājas “Bāliņi”:
  • Valdlaučos – asfaltētais laukums pie daudzdzīvokļu mājas Atpūtas un Jaunatnes ielas stūrī.

Nederīgās elektroierīces

"Eko dienas" ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļu sūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilie tālruņus un citas iekārtas.

Lielgabarīta atkritumi

Lielgabarīta atkritumu konteinerā drīkstēs ievietot liela izmēra sadzīves atkritumus, kurus izmēra dēļ nevar ievietot ierastajā atkritumu konteinerā. Piemēram, nolietotas mēbeles, skapīšus, gultas, krēslus, matračus, citas mēbeļu daļas u.tml. Nododot šīs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu.

Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.