AKTUĀLI

Nobirušās koku lapas Jūrmalā izvedīs bez maksas

13.09.2019

Strauji tuvojas lapkritis – brīdis, kad Jūrmalas privātmāju iedzīvotājiem un dārzu īpašniekiem laiks atrotīt piedurknes un ķerties pie lapu grābšanas un savākšanas. Ko iesākt ar milzīgajām lapu kaudzēm, jo sadzīves atkritumos kritušās lapas mest nedrīkst? Tāpat lapu maisi nav atstājami publiskajos atkritumu dalītās savākšanas punktos vai pie konteineriem ielu malās, kā tas nereti notiek.

Viens no problēmas risinājumiem ir lapu kompostēšana, taču, ja tas nav iespējams, atkritumu apsaimniekotājs "Clean R" sadarbībā ar Jūrmalas domi šoruden nodrošinās nobirušu koku lapu izvešanu bez maksas.

No 16. septembra līdz 15. novembrim „Clean R” parūpēsies par iepriekš pieteikto koku lapu savākšanu un aizvešanu bez maksas. Akcijas laikā tiks nodrošināta tikai kritušo koku lapu aizvešana. Lapas jāsaliek vienreiz lietojamos atkritumu maisos, un tie rūpīgi jāaizsien. Aicinām sekot līdzi maisos ievietoto lapu svaram, lai maisi, tos pārvietojot, nesaplīst. 

Kā pieteikt lapu izvešanu?

Lai pieteiktu lapu izvešanu, iedzīvotāji aicināti sazināties ar pilsētas domi pa tālruņiem 67093985, 67093855, 67093968, 67093877, 67093930 vai nosūtot pieteikumu uz kādu no e-pastiem: einars.bucs@jurmala.lv, ralda.berzina@jurmala.lv; ieva.murniece@jurmala.lv; ieva.gulbe@jurmala.lv; ingrida.grike@jurmala.lv. Pieteikumā ir jānorāda adrese un savākto lapu maisu skaits.

 

Pārējiem dārza atkritumiem – priekšapmaksas maisi

 

Lapām paredzētajos maisos nedrīkst mest pārējos dārza jeb zaļos atkritumus. Tiem "Clean R" piedāvā iegādāties īpaši marķētus atkritumu maisus, kuru cenā ir iekļauta atkritumu izvešana. Viena maisa tilpums ir 100 litru, bet cena – 3,63 eiro (tai skaitā PVN). Šajos maisos drīkst ievietot tikai dabīgas izcelsmes atkritumus – nopļauto zāli, nelielus koku zarus, augļu un dārzeņu pārpalikumus, olu čaumalas. Atkritumu izvešanas dienā priekšapmaksas maisi jānovieto blakus pilnajam sadzīves atkritumu konteineram. Ja dārza atkritumu ir vairāk nekā daži maisi, "Clean R" piedāvā nodrošināt šo atkritumu izvešanu atsevišķi par pašvaldībā noteikto bioloģisko atkritumu tarifu.

 

Maisus zaļajiem atkritumiem var iegādāties “Clean R” Jūrmalas Klientu apkalpošanas centrā Fabrikas ielā 11, Jūrmalā, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 16.30, vai Vietalvas ielā 5, Rīgā, darba dienās no plkst. 8.30 līdz 17.00. Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar „Clean R” Klientu centru pa tālruni 67111001 vai sūtot e-pastu kc@cleanr.lv.