AKTUĀLI

Noslēdzies vides izglītības lekciju cikls Stopiņu novada skolās

27.03.2018

26. martā trīs Stopiņu novada skolās - Ulbrokas vidusskolā, Stopiņu pamatskolā un Upesleju internātpamatskolā  - viesojās vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmumu "Eko Rija", lai vides lekcijās skolēniem stāstītu par videi draudzīgu dzīvesveidu, atkritumu pareizu šķirošanu un pārstrādi, kā arī atkritumu apsaimniekošanu novadā. 

Vides izglītības lekcijās piedalījās 150 Stopiņu novada skolu skolēni un skolotāji, lielākoties no 5. -7. klašu grupas. Stopiņu novadā atrodas lielākais Latvijas sadzīves atkritumu poligons "Getliņi", tāpēc skolēni jau bija piedalījušies vides ekskursijās poligonā un bija informēti un iepazinušies ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pamatprincipiem, šķirošanu un atkritumu dzīves ciklu poligonā, tostarp, šķirošanas rūpnīcas darbu, elektrības ieguvi no atkritumu poligona gāzes, kā arī siltuma izmantošanu Getliņu siltumnīcās. 

"Vienmēr ir prieks viesoties skolās, kur gan bērni, gan skolotāji jau ir pamatīgi izpētījuši un ieviesuši savā ikdienā pareizus atkritumu apsaimniekošanas principus. Arī Stopiņu novada skolās skolēni šķiro gan izlietotās baterijas, gan kartonu, plastmasu un stiklu. Bet skolotāji meklē un interesējas par arvien jaunām metodēm, kā stāstīt un iesaistīt skolēnus videi draudzīgā dzīvesveidā. Esam pārliecināti, ka šis ir vislabākais modelis, kur bērni ar skolas atbalstu sāk videi draudzīgu dzīvesveidu, iesaista tajā savus vecākus un ģimenes, kaimiņus draugus un ar laiku novads kļūst patiesi zaļš, atbildīgs un efektīvi apsaimnieko visa veida atkritumus," stāsta Guntars Levics, "Eko Rija" un "Clean R" valdes loceklis.

Vides lekcijās "Clean R" un "EKO Rija" koncentrējās uz padziļinātu un detalizētu informāciju par dažādu veidu atkritumiem, kurus var šķirot un nodot otrreizējai pārstrādei. Jauniešu interesi raisīja arī viss atkritumu savākšanas un apsaimniekošanas cikls, kur nonāk dažāda veida šķirotie un nešķirotie sadzīves atkritumi, būvgruži u.c. materiāli. Lekcijās piedalījās arī "Clean R" talismans - strādīgā un rūpīgā Skudra, kas īpaši iepriecināja skolēnus un nodrošināja jautras fotoiespējas. 

"Clean R" ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 1300 darbiniekus un nodrošina plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu. Klientu skaits pārsniedz 30000. "Clean R" piedāvā gandrīz 40 pakalpojumus tādās jomās kā atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšana, labiekārtošana, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana. 

SIA "Eko Rija" ir SIA "Clean R" meitasuzņēmums, kas 2017. gadā kļuva par iepakojuma ražotāja atbildības sistēmas organizāciju un piedāvā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu.