AKTUĀLI

Pavasara sakopšanas darbu rezultāti

03.07.2017

Ik gadu pavasarī dažādos Latvijas novados norisinās sakopšanas un tīrības dienas, kurās piedalās un sadarbībā ar novadu vai pilsētu pašvaldībām, pakalpojumus nodrošinām arī mēs  - "Clean R". 

2017. gada pavasarī šādi pasākumi bija vairāki  - Lielā talka visā Latvijā, Spodrības mēnesis Rīgā, Tīrības dienas Dagdas, Kokneses, Vārkavas un Sējas novados, Zaļās masas akcijā Daugavpilī un eksperimentālā Zaļās masas akcija Rīgā. 

 

Sakopšanas pasākumu rezultāti:

  • Lielās talka Rīgā - izvesta 321 tonna talkas atkritumu,
  • Lielā talka Daugavpilī - izvestas 34,02 tonnas talkas atkritumu,
  • Lielā talka Taborē - izvestas 3tonnas talkas atkritumu,
  • Spodrības mēnesis Rīgā - 230,12 tonnas atkritumu,
  • Zaļās masas akcija Daugavpilī - savāktas 1030,64 tonnas zaļo atkritumu
  • Eksperimentālā zaļās masas akcija Rīgā - savākta 5,41 tonna zaļo atkritumu 
  • Tīrības dienas Dagdas novadā - 5,5 tonnas elektroierīču 
  • Tīrības dienas Vārkavas novadā - 3 tonnas elektroierīču 
  • Tīrības dienas Sējas novadā - 3,62 tonnas elektroierīču 
  • Tīrības dienas Kokneses novadā - 1,4 tonnas elektroierīču 

 

Tīrības dienas

Pasākumu, ierasti ik gadu aprīlī, vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" organizē sadarbībā ar vairāku pašvaldību un novadu domēm. To laikā iedzīvotājiem tiek dota lieliska iespēja bez maksas atbrīvoties no sadzīvē nederīgām un savu laiku nokalpojušām elektriskām un elektroniskām iekārtām. Elektriskās un elektroniskās iekārtas ir ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

Elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu! Nodotā tehnika tālāk nonāk pārstrādes cehos, kur to izjauc, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.

 

Zaļās masas akcija 

Zaļās masas akcijas tradīcija Daugavpilī ir jau vairākus gadus, un šogad to eksperimnetālā kārtā vienu nedēļu izmēģināja arī Rīgas privātmāju rajonā. 

Zaļās masas akcijas ietvaros  pilsētas privātmāju rajonos tiek novietoti lielie konteineri zaļajiem atkritumiem, kā arī tiek nodrošināti īpaši šim mērķim paredzēti atkritumu maisi. Pilsētniekiem tiek dota iespēja atbrīvoties no dārzu, parku un citiem zaļajiem atkritumiem bez maksas. Zaļie atkritumi ir koku lapas, zāle, zari, augļu koku un krūmu atgriezumi, dārzeņu atkritumi. Iedzīvotāju atsaucība zaļās masas savākšanas akcijai pilsētā ir milzīga. 

 

Spodrības mēnesis 

Lai sekmētu pilsētas teritoriju sakopšanu pēc ziemas sezonas, Rīgas dome ik gadu pavasarī izsludina tradicionālo pavasara Spodrības mēnesi. Šogad tas norisinājās ilgāk nekā citus gadus - no 20. marta līdz 14. maijam. "Clean R" šī pasākuma laikā nodrošināja atkritumu izvešanu no sakoptajām teritoroijām Rīgas mežos un parkos, izglītības iestādes, ceļu tuvumā u.c. 

 

Lielā Talka

"Clean R" ir kustības Lielā talka atbalstītājus vienīgais atkritumu apsaimniekotājs, kas visus talkas atkritumus savāc Rīgā un aktīvi iesaistīsies arī citu pilsētu un novadu talkošanā. Latvijai ir jābūt zaļai, tīrai, sakoptai valstij, — ar tādu domu mēs arī šogad atbalstījām Lielo talku!