AKTUĀLI

Pēc privātmāju īpašnieku iniciatīvas Ķekavas novadā izveidoti pirmie trīs atkritumu šķirošanas punkti

03.04.2019

Ķekavas novada privātmāju rajonos un apkaimēs, kur koncentrējas piecas un vairāk privātmājas un nav pieejami daudzdzīvokļu ēku tuvumā izvietotie šķirošanas konteineri, iedzīvotāji kopš marta var pieteikties bezmaksas šķirošanas punkta izveidei. Šādu iespēju nodrošina vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību.

Pirmā mēneša laikā Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi no iedzīvotājiem 19 pieteikumus par šķiroto atkritumu punktu izveidi. Visvairāk pieteikumu, kopumā septiņi, ir no Baložiem, tad seko Katlakalns un Ķekava – pa četriem pieteikumiem katrā, Daugmale – ar trim un Plakanciems ar vienu pieteikumu.

Izvērtējot iespējamo punktu atbilstību noteiktajiem kritērijiem, martā pēc iedzīvotāju iniciatīvas tika izveidoti pirmie trīs atkritumu šķirošanas punkti: Daugmales pagasta Dzintaros, Katlakalnā – Zeltozolu ielā pie privātā bērnudārza “Raibā pupa” un Plakanciemā – pie Mežsētu ceļa.

Pašvaldība kopā ar “Clean R” turpina strādāt pie pārējo pieteikumu izvērtēšanas, pateicas iedzīvotājiem par izrādīto interesi un cer, ka šo iespēju izmantos vēl arī daudzi citi privātmāju īpašnieki, kas, vienojoties ar kaimiņiem, vēlēsies savu māju tuvumā izveidot šķirošanas punktu.

Iedzīvotāji šim pakalpojumam var pieteikties Ķekavas novada pašvaldībā, sazinoties ar Ķekavas novada Attīstības un būvniecības pārvaldes pārstāvi Jāni Vaivodu pa e-pastu: janis.vaivods@kekava.lv vai pa tālruni: 29262256.

Pēc pieteikumu saņemšanas pašvaldības atbildīgie speciālisti kopā ar “Clean R” izskata attiecīgo privātmāju rajonu, zemes īpašumtiesības un kopīgi atrod piemērotāko un ērtāko konteineru uzstādīšanas vietu šajā apkaimē, kas vienlaikus būs estētiska un videi piemērota.

Šķirošanas punkta izveidi, materiāla izvešanu un novērtēšanu nodrošinās vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R”. Pakalpojums privātmāju iedzīvotājiem ir pieejams bez maksas. Punktā tiks uzstādīti divi konteineri – zaļš stiklam un dzeltens metāla, papīra/ kartona un plastmasas/ PET iepakojumam. Konteineri būs slēgti un piemēroti tikai šķirotā materiāla ievietošanai, lai novērstu citu sadzīves atkritumu izmešanu tajos. “Clean R” nodrošinās punktu uzturēšanu un šķirotā materiāla izvešanu divas reizes mēnesī.

Šķirošanas punktu kvalitāte tiks vērtēta 10 mēnešus. Ja šajā posmā iedzīvotāji punktu neizmantos vai izmantos to citu sadzīves atkritumu izmešanai, punkts tiks slēgts. Pašvaldība un “Clean R” izvērtēs un nepieciešamības gadījumā dažus no punktiem aprīkos ar videonovērošanas kamerām, lai gādātu par drošību un kārtību šajos punktos.