AKTUĀLI

Rīgas Namu pārvaldnieks kļūst par EKO biroju

21.08.2017

2017. gada 18. augustā RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis un vides apsaimniekošanas uzņēmuma "Clean R" valdes priekšsēdētājs Jānis Leimanis parakstīja vienošanos par "EKO Biroja" ieviešanu un uzturēšanu RNP. 

"EKO Birojs" ir atkritumu šķirošanas programma, kas izstrādāta dažāda lieluma uzņēmumiem, kuri vēlas rūpēties par vidi, saimniekot videi draudzīgi un atbildīgi. "EKO Biroja" ietvaros uzņēmumiem tiek nodrošināti īpašas birojā un citās telpās izveido šķirošanas punktus ar šķirošanas kastēm un pamācībām, kastes tiek atbilstoši iztukšotas, bet uzņēmuma panākumi šķirošanā - monitorēti, lai vajadzības gadījumā nodrošinātu darbiniekiem papildu apmācību. "Clean R" pieredze apsaimniekojot "EKO Biroja" dalībnieku uzņēmumus liecina, ka uzņēmumā  gūto pieredzi un iemaņas atkritumu šķirošanā, darbinieki bieži pārnes uz savām mājām un atkritumu šķiro arī tur. 

"EKO Birojs" ir mūsdienīgs risinājums organizācijām un uzņēmumiem, kuri vēlas ieviest atkritumu šķirošanu savos birojos, lai darbotos videi draudzīgi un sociāli atbildīgi, vēlas samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu, vēlas ieviest vides pārvaldības sistēmas (piem., ISO 14 001), vai arī vēlas saliedzēt kolektīvu kopīgam ikdienas mērķim. 

RNP izvēlētais "EKO Biroja" risinājums paredz pakāpenisku visu darbinieku iesaisti un apmācību. Sākumā birojā darbosies papīra šķirošanas iespējas un pamācības, jau tuvākā laikā papīra kastu skaits dubultosies, bet nākotnē pievienosies arī PET šķirošanas iespējas. Sākot "EKO Biroju" RNP apņemas visu birojā radīto, izmantoto un nederīgo papīru mest tikai 40 tam speciāli paredzētajās kastēs. Programmas sākumā tas nozīmē, ka tiks savākti un pārstrādei nodoti ap 300 - 500 kg. papīra mēnesī. Un tie ir 9,3 paglābti koki, kuri rada skābekli vismaz 18 cilvēkiem, 2253 ietaupīti kWh elektrības, ko patērē 15 datori gadā, un 14286 litri ietaupīta ūdens, kas pietiek 9514 planētas iedzīvotājiem dienas normai. 

"Clean R" ir vides pakalpojumu nozares līderis Latvijā. Uzņēmums nodarbina vairāk kā 1300 darbiniekus un nodrošina plašāko reģionā pieejamo vides pakalpojumu klāstu. Klientu skaits pārsniedz 30000. "Clean R" piedāvā gandrīz 40 pakalpojumus tādās jomās kā atkritumu apsaimniekošana, privāto un publisko īpašumu uzturēšana, tostarp telpu un ēkām piegulošo teritoriju uzkopšana, labiekārtošana, kā arī ceļu un koplietošanas teritoriju tīrīšana. "EKO Birojs" ir "Clean R" īstenota vides programm uzņēmumiem, kurā iesaistījušies vairāk kā 80 dažāda izmēra uzņēmumi, pašvaldības un organizācijas Latvijā. Kopš 2014. gada "Clean R" ir 100% Latvijas kapitāla kompānija.