AKTUĀLI

Rīgas privātmāju iedzīvotājiem piedāvā iespēju bez maksas atbrīvoties no zaļajiem atkritumiem

29.05.2017

Līdz 2. jūnijam Rīgā norisināsies eksperimentāla "Zaļās masas" savākšanas akcija. Tās ietvaros vairākos pilsētas privātmāju rajonos tiks novietoti lielie konteineri zaļajiem atkritumiem, kuros Rīgas privātmāju iedzīvotāji bez maksas varēs atbrīvoties no zaļajiem jeb dārza atkritumiem. Akciju rīko vides pakalpojumu uzņēmums Clean R sadarbībā ar RD Mājokļu un vides komiteju un Rīgas Austrumu izpilddirekciju.

"Rīgas privātmāju iedzīvotājiem rūpes sagādā tā dēvētie "zaļie" atkritumi – lapas, zāle, zari, koki, augi u.c. atkritumi, kas rodas, sakopjot dārzu un privātmāju teritorijas. Rīgā šos atkritumus nedrīkst dedzināt, kā arī mest sadzīves atkritumu konteineros. Īpaši šī problēma aktualizējas tradicionālajos dārzu sakopšanas mēnešos – maijā un septembrī/oktobrī. Šo akciju esam iecerējuši kā eksperimentu, lai noskaidrotu, vai Rīgas privātmāju iedzīvotājiem ir saistoša un noderīga šāda iespēja. Ja iedzīvotāju atsaucība akcijā būs augsta, rosināsim šādas aktivitātes iekļaušanu ikgadējā Spodrības mēneša ietvaros," skaidro Vjačeslavs Stepaņenko, RD Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs.

Pilsētā novietotie konteineri būs marķēti ar Clean R logo un uz tiem būs uzraksti "Zaļā masa". Clean R regulāri izvedīs un sakops apkārtni ap tiem. Clean R uzsver, ka zaļie atkritumi ir koku lapas, zāle, zari, augļu koku un krūmu atgriezumi, dārzeņu atkritumi. Iedzīvotāji tiek aicināti konteineros nemest sadzīves atkritumus un citus neatbilstošus atkritumus, kā arī ievērot sanitārās normas konteineriem pieguļošajā teritorijā un nemest atkritumus uz zemes.

SIA Clean R izpilddirektors Valerijs Stankevičs skaidro akcijas ieceri: "Mūsu Clean R pieredze citās Latvijas pilsētās rāda, ka iedzīvotāji novērtē un aktīvi izmanto pašvaldības dotās iespējas noteiktā, ierobežotā laika termiņā atbrīvoties no zaļajiem atkritumiem likumīgi. Tāpēc šogad piedāvājām veikt šādu eksperimentālo akciju arī Rīgā, lai saprastu, vai Rīgas privātmāju iedzīvotājiem šāda iespēja šķiet vērtīga."

Aicinām iedzīvotājus ziņot par pilnajiem konteineriem, zvanot uz mūsu klientu centru pa tālruni 67111001. Ņemot vērā lielo izvedamo atkritumu apjomu, aicinām būt saprotošiem, ja konteineri netiek izvesti tajā pašā dienā.

Informācija par konteineru atrašanās vietām akcijas laikā Rīgā no 2017. gada 26. maija līdz 2. jūnijam:

  • Kvadrātā ielā, pie krustojuma ar Maskavas ielu (Ķengaragā);
  • Gaismas ielā, starp Stopiņu ielas 52A un Gaismas ielas 30 un 31 namiem (Pļavniekos).