AKTUĀLI

Savācot teju 13 tonnas nederīgu elektroierīču, noslēgušās Clean R Ekodienas

03.10.2016

Pateicoties iedzīvotāju lielajai atsaucībai, sekmīgi norisinājušās vides pakalpojumu uzņēmuma Clean R tradicionāli rīkotās Ekodienas Sējas un Kokneses novados, kā arī vairākos Daugavpils novada pagastos – Višķos, Taborē, Biķerniekos un Vecsalienā. To ietvaros tika savākts liels daudzums laiku nokalpojušu elektroierīču, sadzīves tehnikas un dienasgaismas spuldžu – 12,67 tonnas.

Nolietoto sadzīves tehniku nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros, taču tehnikas nogādāšanai elektrotehnikas pieņemšanas punktos bieži vien ir nepieciešams piemērots transports, tādēļ nereti vecie ledusskapji, televizori un citas nederīgās elektropreces tiek glabātas mājās. Clean R Ekodiena ir lieliska iespēja iedzīvotājiem bez maksas atbrīvoties no sadzīvē nederīgām lietām, tādā veidā parūpējoties arī par drošu un sakoptu vidi.

Savāktā sadzīves tehnika – desmitiem aizvēsturisku datoru un to monitoru, televizoru, nestrādājošu veļasmašīnu un ledusskapju, kā arī citas lietošanai vairs nederīgas elektroierīces tiks nogādātas īpašā pārstrādes cehā. Tur tās tiks izjauktas, rūpīgi atdalot plastmasu, stiklu, metāla daļas un citas otrreizējai izmantošanai derīgās sastāvdaļas. Lielākā daļa materiālu tiks izmantoti otrreiz, saudzējot vidi un energoresursus.

Ekodienas organizēšanā Clean R lielu atbalstu sniedza novadu pašvaldības.