AKTUĀLI

Vārkavā 21. oktobrī notiks "Eko diena", kuras ietvaros iedzīvotāji varēs nodod nederīgas elektriskās un elektroniskās ierīces

16.10.2017

Vides pakalpojumu uzņēmums "Clean R" sadarbībā ar Vārkavas novada domi sestdien, 2017. gada 21. oktobrī organizē "Eko dienas" rudens pasākumu. Līdzīgas Eko jeb Tīrības dienas norisinājās šajā pašvaldībās 2017. gada aprīlī un tās laikā iedzīvotāji bez maksas nodeva 3 tonnas elektroierīču. Novērtējot iedzīvotāju ieinteresētību un atsaucību, novada dome sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju "Clean R" pasākumu nodrošinās arī rudenī. 

Pasākums norisināsies vienas dienas garumā dažādās Vārkavas vietās. Šajās vietās atradīsies "Eko dienas" mikroautobuss, kurā no iedzīvotājiem bez maksas tikas pieņemtas elektriskās un elektroniskās iekārtas, kas ir kļuvušas sadzīvē nederīgas un savu laiku nokalpojušas.

Vārkavas "Eko diena" norisināsies 21. oktobrī

  • Arendolē, pie bibliotēkas, Rožkalnu pagastā, no plkst. 9.00 līdz plkst. 10.00.
  • Šķiroto atkritumu laukumā, Saules ielā 2, Rožkalnu pagastā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 11.00.
  • Šķiroto atkritumu laukumā, Padomes ielā 49, Upmalas pagastā, no plkst. 11.20 līdz plkst. 12.20.
  • Šķiroto atkritumu laukumā, Upmalas pagastā, no plkst. 12.45 līdz plkst. 13.45.
  • Šķiroto atkritumu laukumā, Kovaļevsku ielā 4, Vārkavas paagstā, no plkst. 14.30 līdz plkst. 15.30.
  • Pie pieturas, krustojumā, Vārkavas pagastā, no plkst. 15.50 līdz plkst. 16.50.
  • Pie Pilišķu saieta nama, Pilskalna ielā 12, Vārkavas pagastā, no plkst. 17.10 līdz plkst. 18.10.

"Eko dienas" ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas.

Nododot šīs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāk pārstrādes cehos, kur to izjauc, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.