Vai visi atkritumi pēc lielākiem vai mazākiem remontiem uzskatāmi par būvgružiem?

Industriālie atkritumi

No vienas puses pilnīgi visi materiāli, kas rodas remontu, pārbūves vai celtniecības laikā ir uzskatāmi par būvgružiem. Taču tos ieteicams jau demontāžas procesā šķirot, tādējādi būtiski samazinot izmaksas par apsaimniekošanu. Tomēr der zināt, ka ir atkritumi, kurus nekvalificē kā būvniecības atkritumus:

– Maza izmēra un vieglas plastmasas sakausējumu detaļas, tapetes, netīras, noputējušas iepakojuma plēves, mitru vai netīru papīru vai kartonu, līmlentes, krāsošanas darbu piederumus, izlietoto smilšpapīru, izlietoto iepakojumu no tepēm un ūdens emulsijas krāsām. Šo visu droši var mest sadzīves atkritumu konteinerā.

– Remonta laikā pēc ģenerālās telpu tīrīšanas var gadīties, ka ir sakrājusies makulatūra, mazas metāla detaļas, stikla tara – to noteikti aicinām izmest šķirošanas konteineros. Tas ne vien ļaus samazināt kopējo atkritumu apjomu, bet arī izmaksas – šķirošanas konteineri tiek izvesti bez maksas.

Protams, jāatceras ievērot šķirošanas noteikumus – pareizi jāizvēlas konteineri un jāizmet tikai pārstrādei derīgi atkritumi, citādi pastāv risks saņemt soda naudu. Ja radušās šaubas par atkritumu atbilstību, drošāk konsultēties ar atkritumu apsaimniekotāju.

Vai saņēmi atbildi uz savu jautājumu?

Mūsu klientu apkalpošanas centrs sniegs tev atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.