CleanR Ķekavas novada iedzīvotājiem šķiroto atkritumu savākšanas laukumā “Gurnicas” organizē vienreizēju rudens akciju šķirotu BIO atkritumu nodošanai

04.11.2022

Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakopšanā, no 1. līdz 31. novembrim vides pakalpojumu uzņēmums “CleanR” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību organizē vienreizēju bezmaksas bioloģiski noārdāmo (BIO) jeb “zaļo” kompostējamo atkritumu savākšanu.

Rudens ir darba pilns laiks ikvienam iedzīvotājam, kurš pirms ziemas atnākšanas vēlas sakopt savu pagalmu, mazdārziņu vai apkaimes teritoriju. Vides pakalpojumu uzņēmums “CleanR”, kas nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Baložu pilsētas, Ķekavas pilsētas, Ķekavas pagasta un Daugmales pagasta teritorijā, atgādina, ka lapas, zarus, novītušos augus dārzā, nopļauto zāli un līdzīgus “zaļos” atkritumus ir vērtīgi uzkrāt un apsaimniekot atsevišķi no sadzīves atkritumiem, dodot iespēju bioloģiskajiem atkritumiem pārtapt vērtīgā kompostā un biogāzē elektrības un siltuma ražošanai.

Lai sekmētu novada iedzīvotājus šķirot BIO atkritumus, no 1. līdz 31. novembrim šķiroto atkritumu savākšanas laukumā “Gurnicas” Baložu pilsētas, Ķekavas pilsētas, Ķekavas pagasta un Daugmales pagasta teritoriju iedzīvotāji atsevišķi vāktus BIO atkritumus varēs nodot bez maksas – iedzīvotājiem, kas izvēlēsies izmantot šo iespēju, saviem spēkiem jāveic savu atvesto maisu izbēršana konteinerā.

CleanR atgādina, ka BIO ir sausas pārtikas paliekas bez iepakojuma un zaļie (dārzu un parku) atkritumi:
  • mājsaimniecības virtuvē radušies atkritumi un ēdiena paliekas bez iepakojuma (augļi un dārzeņi, serdes, mizas, kauliņi un sēkliņas, rieksti un to čaulas, svaiga un termiski apstrādāta gaļa un gaļas izstrādājumi, zivju atgriezumi, kauli un asakas, graudaugi un to izstrādājumi, olu čaumalas, kafijas un tējas biezumi bez maisiņiem un filtriem, siers, biezpiens un citi cietie piena produkti, maizes un miltu izstrādājumi);
  • dārza atkritumi un telpaugi (nopļauta zāle, sagrābtas koku lapas, novītuši ziedi, nelieli krūmi un koku zari diametrā līdz 2 cm un garumā līdz 50 cm, dārza augi un to saknes un tamlīdzīgi).

Atceries! Tūjas un to zarus kopā ar citiem augiem nodot nedrīkst!

Poligonā, kur BIO atkritumi tiek pārstrādāti biogāzē, siltumā un elektroenerģijā, tūjas, tūju zari un skujas netiek pieņemti. Tādēļ tūjas kopā ar BIO atkritumiem izmest aizliegts!

Atgādinām, ka laukumā līdz 15. novembrim norisināsies riepu akcija vieglo automašīnu riepu savākšanai no Ķekavas novada iedzīvotājiem (līdz 4 gab. no vienas automašīnas).

Jāņem vērā, ka gada laikā viena privātpersona šķiroto atkritumu laukumā drīkst nodot 4 nolietotas riepas no vieglās automašīnas. Netiek pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, riepas ar diskiem un riepas maisos.

Laukuma darba laiks:

  • otrdiena 9.00—13.00
  • trešdiena 15.00—19.00
  • ceturtdiena 9.00—13:00
  • piektdiena 13.00—17.00
  • sestdiena 11.00—15.00
  • svētdienā, pirmdienā – slēgts.

Vērts paturēt prātā, ka šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā var nodot arī citus dalīti vāktus atkritumus no mājsaimniecības. Laukumā “Gurnicas” iespējams nodot arī tekstilu – lietošanai derīgu, tīru un nesaplēstu apģērbu, apavus un mājas tekstilu.

CleanR šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Gurnicas, (Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123) , Ķekavas novada iedzīvotāji  var nodot:

– sadzīvē radušos bīstamos atkritumus (baterijas, akumulatorus, eļļas un eļļas filtrus, apgaismes iekārtas un spuldzes, krāsu un laku atkritumus);

– nolietoto elektrotehniku;

– koksni un koka iepakojumu;

– papīru, kartonu un tā iepakojumu;

– plastmasas atkritumus un izlietoto plastmasas iepakojumu;

– stikla iepakojumu;

– metālu un izlietoto metāla iepakojumu;

– apģērbu, mājas tekstilu un apavus;

– lielgabarīta atkritumus (līdz 150 kg gadā no mājsaimniecības).

CleanR atgādina, ka laukumā stingri aizliegts izmest nešķirotus sadzīves atkritumus un būvgružus.