Tīrmāja

Tīrmāja – nodod nevajadzīgo tekstilu un elektrotehniku bez maksas sev ērtā vietā

Ja jums mājās krājas tekstils – apģērbs, apavi, dvieļi, gultasveļa u.c. –, kas vairs nav nepieciešams, bet ko vēl var izmantot kāds cits, vai nolietota elektrotehnika, kas tikai aizņemt vietu, bet vairs netiek lietota, tad jums ir lieliska iespēja no šīm lietām atbrīvoties Tīrmājas dienu ietvaros.

Atbrīvo vietu mājās un dod lietām otru iespēju tikt izmantotām! Tīrmājas mobilais atkritumu savākšanas punkts katru svētdienu dodas uz dažādām Rīgas apkaimēm, lai iedzīvotāji turpat māju pagalmos varētu bez maksas nodod sev nevajadzīgo tekstilu un elektrotehniku.

Tīrmājas misija ir veicināt aprites ekonomikas attīstību, rodot lietām atkārtotu pielietojumu, un uzlabot apkārtējās vides tīrību.

Kā tas darbojas?

Mūsu īpašais Tīrmājas automobilis dodas tuvāk iedzīvotājiem, lai atkritumu nodošana būtu vēl ērtāka. Konkrētos datumos Tīrmājas mobilais punkts dodas gan uz dažādām Rīgas apkaimēm, gan arī ārpus galvaspilsētas, lai vairāku namu pagalmos savāktu iedzīvotājiem nevajadzīgos tekstila un elektrotehnikas atkritumus.

Kā tas notiek?

Tīrmajas mobilā punkta grafiks un adreses, kurās tas piestās, tiek publicētas “CleanR” un “Zaļā josta” mājaslapā un uzņēmumu lapā Facebook.
Ja esat daudzdzīvokļu nama apsaimniekotājs vai pārstāvat daudzdzīvokļu nama biedrību, Jūs varat pieteikt Tīrmājas automobiļa ierašanos arī sava nama pagalmā. Sazinieties ar mums, zvanot uz tālruņa numuru 6 7111 001 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected] , un mūsu mobilā brigāde ieradīsies norādītajā adresē.

Ko var nodot Tīrmājas dienā?

Tekstils

Iedzīvotāji var nodot sev vairs nevajadzīgo tekstilu – drēbes, apavus, dvieļus, palagus, galdautus u.c. Nododamajam tekstilam jābūt tīram, sausam, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstam un derīgam tālākai lietošanai. Tekstilu jānodod iepakotu noslēgtā maisā.

Nedrīkst nodot slapju, mitru, sapelējušu, smakojošu tekstilu, jo tas var sabojāt pārējo nodoto saturu. Ir pieļaujams tekstils ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot.

Elektrotehnika

Iedzīvotāji bez maksas var nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni, padarot tīrāku gan savu mājokli vai darbavietu, gan apkārtējo vidi.

Kāpēc izvēlēties Tīrmāju?

Ērtība

Nav nepieciešamības meklēt, kur likt gan lielo, gan mazo elektrotehniku, gan arī tekstilu, jo Tīrmājas automobilis var atbraukt pat līdz jūsu mājas pagalmam. Par šo atkritumu nodošanu nav jāmaksā.

Ilgtspēja

Nododot tekstilu un elektrotehniku, tiek veicināta aprites ekonomika, dodot lietām otru dzīvi.
Atbrīvo savu māju no liekā, pievienojoties šai akcijai.
Katrs mazais ieguldījums ir svarīgs, un tikai kopā mēs varam padarīti apkārtējo vidi tīrāku un drošāku. Turklāt šādi atbrīvosi vietu savā mājā.


Lasi Aktualitātes un seko “CleanR” un “Zaļā josta” sociālajā tīklā Facebook, lai noskaidrotu Tīrmājas grafiku un adreses, kur mobilais punkts atradīsies, kā arī lai saņemtu noderīgus padomus par ilgtspējīgu dzīvi un pārstrādi.