CleanR turpina Jūrmalā paplašināt tekstila konteineru pieejamību

26.01.2023

Aicinot iedzīvotājus vēl labām, bet pašiem nevajadzīgām drēbēm, apaviem un mājas tekstilam dot otru dzīvi, tā mazinot atkritumu apjoma pieaugumu poligonā, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “CleanR” sadarbībā ar Jūrmalas pašvaldību turpina paplašināt tekstila konteineru pieejamību Jūrmalā. Janvārī Jūrmalā CleanR papildu izvietojis trīs publiski pieejamus konteinerus tekstilam. CleanR akcentē, ka tekstila šķirošanas konteineri ir būtiska kopējās atkritumu šķirošanas sistēmas sastāvdaļa, kas Latvijā ir obligāta no 2023. gada 1. janvāra.

Līdz šim Jūrmalā publiski bija pieejams tekstila šķirošanas konteiners CleanR šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Jūrmalā, Ventspils šosejā 61. Šobrīd konteineri tekstila izstrādājumu – apģērbu, apavu un mājas tekstila dalītai vākšanai iedzīvotājiem pieejami papildus vēl trīs pilsētā esošajos dalīto atkritumu punktos:

  • Bulduros, Brīvības prospektā pretī īpašumam – Brīvības prospekts 104;
  • Dubultos, Baznīcas iela (izeja uz jūru);
  • Kauguros, Talsu šosejas un Kapteiņa Zolta ielas stūrī.

Uzstādītajos tekstila šķirošanas konteineros var ievietot tīru un nebojātu apģērbu un mājas tekstilu: kreklus, bikses, jakas, mēteļus, šalles, cimdus, cepures, dvieļus, aizkarus, jostas, somas, gultas veļu, pārklājus, spilvenus, segas. Konteinerā drīkst ievietot arī apavus, ja tiem nav bojājumu, ir abi apavu pāri un tie vēl ir lietojami. Dalīti vāktie tekstila izstrādājumi var būt no dažādiem materiāliem – vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas vai mākslīgās ādas. Pirms ievietošanas konteinerā, drēbes ieteicams ielikt maisā — vislabāk polietilēna maisā — un to cieši aizsiet. Maiss drēbes pasargās no mitruma un palielinās iespēju mantām nonākt atkārtotā lietošanā. Tāpat, ja tiek nodoti apavi, maiss palīdzēs saturēt kopā apavu pāri.  

CleanR Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane apstiprina, ka iedzīvotāju interese par tekstila šķirošanas iespējām turpina palielināties, vienlaikus iezīmējas arī nepieciešamība turpināt izglītošanu un skaidrošanu: “Tekstila konteinera saturs lielākoties tiek novirzīts labdarībai un atkārtotai lietošanai. Iedzīvotājiem akcentējam — tekstila konteinerā drīkst ievietot labas, lietošanai vēl derīgas, tīras un sausas mantas. Tekstila konteiners nav paredzēts nekāda veida atkritumiem, arī saplēstām un netīrām drēbēm nē”.

To, kādām mantām tekstila konteiners ir piemērots, bet kādas tajā aizliegts ievietot, iespējams noskaidrot elektroniskā bukletā, kas apskatāms, ne vien apmeklējot CleanR mājās lapu, bet arī noskenējot QR kodu uz tekstila konteinera. Lai apskatītu bukletu spied šeit.

CleanR atgādina, ka, redzot pārpildītu tekstila konteineru, sagatavotos maisus blakus pie konteinera atstāt ir aizliegts. Sev tuvāko konteineru, kur var nodot tekstilu, vari atrast CleanR mājaslapā, kā arī interneta vietnē www.skiroviegli.lv.