“Eko dienas” Dagdā notiks 20. maijā un 13. jūnijā

01.05.2020

Dagdas novada pašvaldība sadarbībā ar vides pakalpojumu uzņēmumu “Clean R” aicina iedzīvotājus piedalīties Eko dienās, kas novadā norisināsies divas dienas. 20. maijā aicinām nodot veco un nolietoto plēvi, bet 13. jūnijā aicinām nodot nolietoto elektroniku un elektroierīces. 

Novada iedzīvotājiem esošā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa ietvaros, bez papildu samaksas ir nodrošināti vairāki papildpakalpojumi, kas tiek organizēti vienu vai vairākas reizes gadā speciālu akciju ietvaros.

20. MAIJĀ – PLASTMASAS IEPAKOJUMS UN PLĒVE 

Ja saimniecībā sakrājusies plēve, plastmasas maisi un kannas, kas vairs nenoder ikdienas darbos – nekrāj, nodod to pārstrādei. Šī materiāla izvešana jāpiesaka līdz 18. maijam, zvanot uz tālruni 29417999 un piesakot saimniecību un prognozēto iepakojuma un plēves apjomu. Izvešana notiks tieši no jūsu saimniecības un tā iedzīvotājiem tiks nodrošināta bez maksas. 

Aicinām nodot:
– agro plēvi;
– dārza plēvi;
– ruļļu ietinamo plēvi;
– skābsiena plēvi;
– iepakojuma plēvi;
– polipropilēna maisus;
– plastmasas kannas.

13. JŪNIJĀ – ELEKTRONIKA 

Eko dienas ietvaros iedzīvotāji var nodot tādas nederīgas elektriskās un elektroniskās iekārtas kā ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas. Iekārtām jābūt neizjauktām vai droši iepakotām, lai tās neizdala cilvēka veselībai un dzīvībai kaitīgās vielas!

Elektriskās un elektroniskās iekārtas varēs nodot 2020. gada 13. jūnijā sekojošās novada vietās: 
– Apaļi, Ķepovas pagasts, plkst.10.00—11.00;
– Račeva, Asūnes pagasts, plkst. 11.40—12.40;
– Ozoliņi, Dagdas pagasts, plkst.13.00—14.00; 
– Astašova, Andrupenes pagasts, plkst.14.30—15.30

Nododot šīs nederīgās lietas, mēs kopā varam paveikt labu un videi draudzīgu darbu. Nododot šos priekšmetus videi draudzīgai pārstrādei, iedzīvotāji ne vien atbrīvo savu mājokli no nederīgām lietām, bet arī saudzē dabu, jo elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā tehnika tālāk nonāk pārstrādes cehos, kur to izjauc, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.

Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u. tml.