Iedzīvotāji var ērti un ātri atbrīvoties no būvgružiem un lielgabarīta atkritumiem

Atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” ieviesis jaunu un inovatīvu pakalpojumu, piedāvājot iedzīvotājiem ērti, ātri un legāli atbrīvoties no liekā matrača, dīvāna, būvniecības materiāliem un pat sagrābtās lapu kaudzes, izmantojot pašapkalpošanās portālu vai lietotni manai.videi.lv, stāsta uzņēmuma Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Manai.vide.lv var pieteikt gan lielgabarīta, gan būvniecības atkritumu izvešanu vai, ja to daudzums ir neliels, nogādāt tos kādā no sev tuvākajām vairāk nekā 2100 adresēm Rīgā. Šāda iespēja Latvijā tiek piedāvāta pirmo reizi, un, vērtējot pilotprojekta rezultātus, tiks turpināta pakalpojuma pilnveidošana.

“Saskaņā ar pētījumu centra SKDS veikto aptauju par būvgružu apsaimniekošanu 67% iedzīvotāju pēdējo piecu gadu laikā veikuši mājas remonta vai būvniecības darbus, kuru rezultātā radušies būvniecības atkritumi. Nereti iedzīvotāji norāda, ka viņi nezina, ko darīt ar lielgabarīta atkritumiem un būvgružiem, tāpēc to izvešana tiek uzticēta nelicencētiem apsaimniekotājiem, kuri šos atkritumus atstāj mežā vai pļavā, vai tie tiek izmesti sadzīves atkritumu konteinerā vai atstāti tam blakus. Tā noteikti nevajadzētu darīt, jo, pirmkārt, starp būvgružiem var būt videi bīstami atkritumi, otrkārt, personai var tikt piemērots naudas sods. Par lielgabarīta un būvniecības atkritumiem atbildīgs ir pats to radītājs,” saka Rumpane.

Viņa norāda, ka arī būvniecības atkritumi ir jāšķiro, tādējādi samazinot savus izdevumus par to izvešanu. Minētajā aptaujā 61% iedzīvotāju norādīja, ka izplatītākie atkritumi, veicot remontu, bijuši kartons un papīs, kā arī polietilēna plēves un kokmateriāli. Visus šos atkritumus var izmest šķiroto atkritumu konteineros, un tie, pareizi sašķiroti, ir izmantojami otrreizējā pārstrādē. Šķirojot būvniecības atkritumus, samazināsies kopējais būvgružu apjoms un attiecīgi arī maksa par to izvešanu.

Savukārt, izmantojot manai.vide.lv, iedzīvotāji var atbrīvoties no pārējiem būvniecības un arī lielgabarīta atkritumiem – no matrača, skapja, gultas, flīzēm, betona, granīta, izlietnes, poda, arī automobiļa riepām vai sakritušo lapu kaudzes u.c. Izvēloties konkrēto atkritumu veidu, daudzumu un izmēru, sistēma automātiski aprēķinās apjomu un maksu par pakalpojumu. Tāpat klients var norādīt sev ērtāko dienu, kad atkritumus izvest.

Gada laikā atkritumu šķirošanas laukumā “Nomales” tiek nodots vidēji 160 000 tonnu atkritumu – būvgruži, lielgabarīta atkritumi, koksne, stikls, asfalts u.tml. Puse no tiem ir būvniecības atkritumi, un aptuveni 80% būvgružu, piemēram, grants, smiltis, koksne, akmens šķembas, plastmasa, kartons, tiek izmantoti otrreizējai pārstrādei. Savukārt atkritumi, kurus pārstrādāt nevar, nonāk atkritumu noglabāšanas poligonos.

Manai.videi.lv pieejami dažādi pakalpojumi, lai klienti visus ar atkritumu apsaimniekošanu saistītos jautājumus var nokārtot attālināti, kā arī e-veikals, kurā var iegādāties Big bag maisus dažādu atkritumu, piemēram, būvgružu, izvešanai.

Par “CleanR”

 “CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu, tas apkalpo teju pusmiljonu klientu visā Latvijā. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. Uzņēmums ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.  

Papildu informācijai:  

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: [email protected]

Mob.tālr.: +371 28 627 003