Ķekavā norisināsies Eko dienu vides akcija “Augam TĪRI”

06.04.2020

Lai atbalstītu iedzīvotāju īpašumu sakopšanu, Ķekavas novada pašvaldība, sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “Clean R”, aicina novada iedzīvotājus piedalīties vides akcijā “Augam TĪRI”, kas notiks “Eko dienu” ietvaros. Akcijas norise atšķirsies no iepriekšējos gados organizētajām akcijām – izvešanas pakalpojums tiks nodrošināts no iedzīvotāja (klienta) adreses. 

Akcentējam, ka šīs akcijas pieteicējs var būt privātmājas īpašnieks vai daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs, kuriem ir noslēgti sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līgums. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus aicinām sazināties ar savu apsaimniekotāju (izvešanas pieteicējs var būt arī daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs).Atkritumu izvešanu var pieteikt laika posmā no 20. līdz 25. aprīlim, zvanot uz pašvaldības info tālruni 8488. Pieteiktos atkritumus apsaimniekotājs SIA “Clean R” izvedīs no klienta adreses 9. un 10. maijā. 
Informējam, ka tiks izvesti tikai tie atkritumi, kuri būs iepriekš pieteikti šajā periodā – no 20. līdz 25. aprīlim.

Vides akcijas laikā “Augam TĪRI” BEZ MAKSAS izvedīs no Tavām mājām:

  • lielgabarīta atkritumus (iela izmēra sadzīves atkritumi, kurus to izmēra dēļ nevar ievietot atkritumu konteinerā, piemēram, nolietots skapītis, gulta, krēsls, matracis, citas mēbeles un to daļas u. tml.);
  • nolietotās elektropreces (ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas. Šīs elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros);
  • bioloģiski noārdāmos atkritumus no privātmājas (maisos ievietotas lapas, augi, ziedi, nopļauta zāle, koku lapas, nelieli zariņi (līdz 5 cm diametrā). Tie nedrīkst būt ar zemi un akmeņiem);
  • vieglo automašīnu riepas no privātmājas (ne vairāk kā vieglās automašīnas 4 nolietotas riepas. Netiks pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem);
  • vieglo automašīnu riepas no daudzdzīvokļu mājas (daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs, pakalpojumu piesaka savas mājas apsaimniekotajam, ne vairāk kā 4 nolietotas riepas no viena dzīvokļa. Netiks pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem).

Atceries! Sadzīves atkritumi un būvgruži akcijas laikā netiks izvesti! 
Ja nepieciešams izvest sadzīves atkritumus – noslēdz savu līgumu, ja būvgružus vai bīstamos atkritumus (vairāk kā 4 riepas, šīferi, dažādas eļļas u.c.) – aicinām sazināties ar “Clean R” Klientu centru pa tālruni 67111001 vai rakstot uz e-pastu [email protected] piesakot maksas pakalpojumu.

Kā piedalīties akcijā?

  • No 20. – 25. aprīlim piesaki šo pakalpojumu – zvani uz pašvaldības info tālruni 8488 vai aizpildi e-anketu;
  • 8. maijā izvedamos atkritumus novieto pie savas mājas esošiem sadzīves atkritumu konteineriem tā, lai tiem varētu piekļūt ar speciālo transportu, līdz izvešanai uzraugi kārtību un tīrību;
  • 9. vai 10. maijā “Clean R” izvedīs pieteiktos atkritumus.

Atgādinām, ka akcijā var piedalīties tikai tie novada iedzīvotāji, kuriem ir noslēgts sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgums ar SIA “Clean R”. 
Lūgums ņemt vērā, ka dažādu veidu atkritumi tiks apsaimniekoti ar dažādiem transportiem, attiecīgi katru atkrituma veidu var izvest citos laikos. Piemēram, sakumā tiek izvesti lielgabarīta atkritumi, bet dažu stundu vai nākošajā akcijas dienā citas frakcijas atkritumi (riepas/bioloģija/elektrotehnika).

Vienlaicīgi atgādinām, ka paralēli šai “Eko dienu” akcijai “Augam TĪRI”,  Ķekavas novada iedzīvotājiem ir iespēja no 15. aprīļa līdz 15. maijam izmantot šķiroto atkritumu savākšanas laukuma  “Gurnicas” īpašos pakalpojumus –bez maksas nodot vieglo automašīnunu riepas un bioloģiski noārdāmus atkritumus: 

  • Gada laikā viena privātpersona šķiroto atkritumu laukumā drīkst nodot 4 nolietotas riepas no vieglās automašīnas. Netiek pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, kā arī riepas ar diskiem.
  • Bioloģiski noārdāmie atkritumi ir augi, ziedi, nopļauta zāle, koku lapas, zariņi (līdz 5 cm diametrā). Tie nedrīkst būt ar zemi un akmeņiem.Laukuma darba laiks: 
– otrdiena 9.00—13.00
– trešdiena 15.00—19.00
– ceturtdiena 9.00—13:00
– piektdiena 13.00—17.00
– sestdiena 11.00—15.00
– svētdiena, pirmdiena: nestrādā.