Ķekavas pašvaldība nodevusi vienu tonnu elektrotehnikas; 25. novembrī to bez maksas varēs nodot arī Ķekavas iedzīvotāji

Elektrotehnika, kas ir nokalpojusi un ko vairs nevar izmantot ikdienas darbā, kļūst par bīstamajiem atkritumiem, no kuriem atbilstoši un atbildīgi jāatbrīvojas. Tādējādi Ķekavas novada pašvaldība, apzinot visas savā padotībā esošās iestādes, savāca veco elektrotehniku un pieteica tās izvešanu. Kopumā “CleanR” bez maksas izveda vienu tonnu nokalpojušās elektrotehnikas, stāsta uzņēmuma Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

“Mums ir prieks, ka Ķekavas pašvaldība rūpējas gan par vides, gan savu darbinieku darba vides tīrību un drošību, no bīstamajiem atkritumiem atbrīvojoties atbildīgi. Nodotās ierīces tiks izjauktas un sašķirotas atbilstoši komponentēm, un atbilstoši pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā. Aicinām arī citas pašvaldības ņemt piemēru no Ķekavas, atbrīvojot telpas no vairs nevajadzīgajiem un videi kaitīgajiem atkritumiem,” saka Rumpane.

Šo sestdien, 25. novembrī, arī Ķekavas novada iedzīvotājiem Tīrmājas akcijā būs iespēja bez maksas atbrīvoties ne tikai no elektrotehnikas, bet arī no tekstila un lielgabarīta atkritumiem. Pieteikt to izvešanu var līdz šodienas, 21. novembra, vakaram. Pieteikumā jānorāda adrese un aptuvenais atkritumu daudzums, ko plānots nodot. “CleanR”, saņemot šo informāciju, izveidos speciāli maršrutu, lai apbraukātu katru no adresēm un savāktu norādītos atkritumus.

Iedzīvotājiem visi Tīrmājas akcijā nododamie priekšmeti jānovieto pieejamā vietā ārpus privātīpašuma teritorijas vai pie atkritumu konteineriem daudzdzīvokļu māju pagalmā līdz 25. novembra plkst.7.00 rītā.

Lai piedalītos akcijā, daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem jāsazinās ar savu nama apsaimniekotāju, savukārt privātmāju iedzīvotāji aicināti noformēt pieteikumu pašapkalpošanās portālā un mobilajā lietotnē manai.videi.lv, rakstīt uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanīt uz tālruņa numuru 67111001.

Tīrmājas akcijā iedzīvotāji bez maksas var nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni; tekstilu, piemēram, apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus; lielgabarītu, piemēram, gultu, krēslu, paklāju, gaismas lustru bez spuldzēm, bērna ratus.

Elektrotehniku nedrīkst izmest sadzīves atkritumos, jo tā izgatavota no dažādiem metāliem – zelta, platīna, toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, dzīvsudraba, vara, svina, arī no plastmasas, stikla vielām, kas novērš aizdegšanos. Ja bīstamie atkritumi nonāk vidē, tie var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt veselību.

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam. Ir pieļaujams tekstils arī ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot. Ķekavas novada iedzīvotāji tekstilu var nodot gan Tīrmājas akcijā, gan atstāt to kādā no tekstila konteineriem; ja tāda tuvumā nav, aicinām vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai pieteiktu tekstila konteinera uzstādīšanu.

Kopā ar lielgabarīta atkritumiem nedrīkst likt sadzīves atkritumus, bīstamus atkritumus piemēram, spuldzes, ja tiek nodota lampa, būvgružus, dažādus apdares un segumu materiālus, dēļus, flīzes, logu rāmjus ar stikliem, caurules, santehnikas preces u.c., nolietotas automobiļu daļas, piemēram, motoru, riepas, akcijas laikā netiks pieņemti!