Maijā Ķekavā “Eko dienās” iedzīvotāji bez maksas varēs nodot elektrotehniku un BIO atkritumus

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Ķekavas novada pašvaldību 2023. gada 27. un 28. maijā rīko “EKO dienas”, dodot iespēju iedzīvotājiem bez maksas atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas un BIO atkritumiem maisos. Iedzīvotājiem, kas vēlas izmantot akciju, obligāti iepriekš jāpiesakās.

Ķekavas novada iedzīvotājiem, kuriem ir noslēgts līgums ar CleanR par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tiek organizētas nu jau tradicionālās “EKO dienas”. Šogad akcijā bez maksas tiks izvesta nolietotā elektrotehnika un BIO atkritumi maisos – jebkāda cita veida atkritumi – riepas, lielgabarīta, būvniecības vai cita veida atkritumi akcijā pieņemti netiks.

“EKO dienās” bez maksas varēs nodot:

 • lielo sadzīves tehniku (ledusskapji, veļas mašīnas, elektriskās plītis, trauku mazgājamās mašīnas un līdzīga tehnika);
 • mazo sadzīves tehniku mikroviļņu krāsnis, blenderi, elektriskie svari, virtuves kombaini, kafijas automāti, putekļsūcēji, fēni, tējkannas un līdzīga tehnika);
 • mājsaimniecības virtuvē radušies atkritumi un ēdiena paliekas bez iepakojuma (augļi un dārzeņi, serdes, mizas, kauliņi un sēkliņas, rieksti un to čaulas, svaiga un termiski apstrādāta gaļa un gaļas izstrādājumi, kauli, zivju atgriezumi un asakas, graudaugi un to izstrādājumi, olu čaumalas, kafijas un tējas biezumi bez maisiņiem un filtriem, siers, biezpiens un citi cietie piena produkti, maizes un miltu izstrādājumi);
 • dārza atkritumi un telpaugi (nopļauta zāle, sagrābtas koku lapas, novītuši ziedi, nelieli krūmi un koku zari diametrā līdz 2 cm un garumā līdz 50 cm, dārza augi un to saknes un tamlīdzīgi).

Iedzīvotājiem, kuri vēlas izmantot “EKO dienu” obligāti jāpiesakās no 17. līdz 25.maijam (ieskaitot).

Privātmāju iedzīvotāji dalību akcijai var ātri un ērti pieteikt CleanR pašapkalpošanās portālā un mobilajā aplikācijā MANAI VIDEI sadaļā “Pieteikumi”, izvēloties apakšsadaļu “Akcijas pašvaldībā”. Pieteikumu var sūtīt arī uz e-pastu [email protected].

Pieteikumā obligāti jānorāda:

 • adrese;
 • sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma līguma Nr.
 • aptuvenais nododamo atkritumu apjoms un veids.

ATGĀDINĀM!

– Akcijā netiks pieņemti nekādi cita veida atkritumi – sadzīves un lielgabarīta atkritumi, būvgruži (podi, vannas, palodzes, durvis, logi u. c. būvniecības vai remonta pārpalikumi), automašīnu riepas un tamlīdzīgi.

– Par iespējam pieteikt būvniecības, lielgabarīta vai cita veida atkritumus, kas EKO dienās bez maksas netiks izvesti, CleanR aicina jautāt pašapkalpošanās portālā MANAI VIDEI vai, rakstot uz e-pastu[email protected].

Katrs Ķekavas novada iedzīvotājs 4 vieglā auto riepas var nodot laukumā “Gurnicas”

CleanR informē, ka, gādājot par iedzīvotāju ērtībām, ir radīta iespēja katram novada iedzīvotājam atbrīvoties arī no viena nolietota vieglās automašīnas riepu komplekta, jeb četrām riepām. Nolietotās riepas bez maksas tiks pieņemtas no 1. līdz 28.maijam laukumā “Gurnicas”).

Laukumā netiks pieņemtas riepas no industriālās, celtniecības un traktortehnikas, riepas ar diskiem un riepas maisos.

Laukuma “Gurnicas” darba laiks:

 • otrdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00
 • trešdienās no plkst. 15.00 līdz 19.00
 • ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 13:00
 • piektdienās no plkst. 13.00 līdz 17.00
 • sestdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00
 • svētdienās un pirmdienās laukums apmeklētājiem ir slēgts.

CleanR šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumāGurnicas” (Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123) var nodot arī citus dalīti vāktus atkritumus no mājsaimniecības:

– sadzīvē radušos bīstamos atkritumus (baterijas, akumulatorus, eļļas un eļļas filtrus,        apgaismes iekārtas un spuldzes, krāsu un laku atkritumus);

– nolietoto elektrotehniku;

– koksni un koka iepakojumu;

– papīru, kartonu un tā iepakojumu;

– plastmasas atkritumus un izlietoto plastmasas iepakojumu;

– stikla iepakojumu;

– metālu un izlietoto metāla iepakojumu;

– tekstilu (lietošanai derīgu, tīru un nesaplēstu apģērbu, mājas tekstilu un apavus);

– lielgabarīta atkritumus (līdz 150 kg gadā no mājsaimniecības).

Laukumā stingri aizliegts izmest sadzīves atkritumus un būvgružus!