Rīgas centra rajonā, Latgales un Kurzemes priekšpilsētā būs izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā

Balstoties uz Rīgas domes pieņemto lēmumu, no 2023. gada 19. novembra Rīgas Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā un Kurzemes priekšpilsētā būs izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksā. Pakalpojumu cenas izmaiņas būs nelielas – sadzīves atkritumu apsaimniekošanā tās mainīsies par 43 centiem par kubikmetru, savukārt 1% robežās samazināsies bioloģiski noārdāmo atkritumu izvešanas maksa, kas jau tagad ir par 20% lētāka par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Pakalpojumu maksas izmaiņas saistītas ar inflāciju un pakalpojumu sniegšanas tiešo izmaksu palielināšanos.

Šobrīd vairāk nekā 61% no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas sastāda to apglabāšanas izmaksas Getliņu poligonā un dabas resursu nodoklis, savukārt vairāk nekā 30% veido izmaksas, kas saistītas ar pakalpojuma nodrošināšanu – darbinieku atalgojums, transporta un degvielas izmaksas u.c.

Atgādinām, ka iedzīvotāji, šķirojot atkritumus, var samazināt rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu, jo sašķirotu stiklu, papīru, plastmasu, metālu un tekstilu izved bez maksas, bet bioloģiski noārdāmo atkritumu izvešana ir par 20% lētāka nekā sadzīves atkritumu izvešana. Plānots, ka no nākamā gada tā būs par 40% lētāka. Pareizi un atbildīgi šķirojot, iedzīvotāji, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājā ar vidēji 30 dzīvokļiem, var ietaupīt līdz pat 1000 eiro gadā.

No 19. novembra maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas Centra rajonā un Latgales priekšpilsētā būs 22,83 eiro (27,62 eiro ar PVN) par kubikmetru, bet bio atkritumu – 17,78 eiro (21,51 eiro ar PVN) par kubikmetru. Maksa par 0,24 kubikmetru ietilpības nešķirotu sadzīves atkritumu konteinera izvešanu, ko visbiežāk izmanto privātmāju iedzīvotāji, būs par 12 centiem lielāka.

Savukārt Kurzemes priekšpilsētā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 23,08 eiro (27,93 eiro ar PVN)) par kubikmetru, bet bio atkritumu apsaimniekošana – 18,11 eiro (21,91 eiro ar PVN) par kubikmetru. Maksa par 0,24 kubikmetru ietilpības sadzīves atkritumu konteinera izvešanu pieaugs par 12 centiem. 

Noderīgi padomi par atkritumu šķirošanu, kas ir arī veids, kā samazināt savas izmaksas, var iepazīties interneta vietnē www.nenoroc.lv, bet padomi par bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanu pieejami portālā www.skirobio.lv.

Par “CleanR”

“CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu. Uzņēmums apkalpo teju pusmiljonu klientu visā Latvijā. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. Tas ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.  

Papildu informācija:  

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: [email protected]

Mob.tālr.: +371 28 627 003