Sākam lielo pavasara tīrīšanu! Spodrības mēnesis Jūrmalā

03.04.2023

No 11. aprīļa līdz 12. maijam Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu “CleanR” rīko Spodrības mēnesi, kura laikā iedzīvotāji bez maksas varēs nodot lielgabarīta atkritumus un nolietoto elektrotehniku.

Lielgabarīta atkritumus un elektrotehniku bez maksas varēs nodot tie Jūrmalas iedzīvotāji, kuriem ir noslēgts līgums ar uzņēmumu SIA “CleanR” par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – piesakot lielgabarīta atkritumu un elektrotehnikas izvešanu.

No 11. aprīļa līdz 25. aprīlim lielgabarīta atkritumu un elektrotehnika izvešanas pieteikumus pieņems sadzīves atkritumu apsaimniekotājs SIA “CleanR”.

Daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki lielgabarīta atkritumu izvešanu var pieteikt individuāli, rakstot uz e-pastu [email protected], vai zvanot pa tālruni 67111001 (zvani tiks pieņemti CleanR darba laikā). Pieteikumā obligāti jānorāda mājas apsaimniekotāja nosaukums.

Savukārt, ja izvešanu piesaka dzīvokļu mājas apsaimniekotājs, to var viegli un ērti izdarīt pašapkalpošanās portālā manai.videi.lv vai aplikācijā MANAI VIDEI, vai sūtot e-pastu uz [email protected], kur ir viss apkopotais saraksts, lielgabarīta un elektrotehnikas atkritumu uzskaitījums (veids, skaits).

Privātmāju īpašnieki, atkritumu izvešanu var pieteikt:

  • pašapkalpošanās portālā manai.videi.lv, sadaļā Pieteikumi, izvēloties apakšsadaļu “Akcijas”, vai mobilajā aplikācijā MANAI VIDEI
  • rakstot uz e-pasta adresi: [email protected]
  • vai zvanot pa tālruni 67111001 (zvani tiks pieņemti CleanR darba laikā)

Piesakot atkritumu izvešanu, jānorāda līguma numurs par nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, adrese, tālruņa numurs, kā arī atkritumu daudzums un to veids.   

Cita veida atkritumi (piemēram, atsevišķi piepildīti maisi ar sadzīves atkritumiem, tekstilizstrādājumi, būvgruži) akcijas laikā netiks savākti.

Iepriekš pieteiktos lielgabarīta atkritumus un nolietoto elektrotehniku, CleanR savāks un aizvedīs laikā no 26. aprīļa līdz 12. maijam. Atkritumu izvešanu kontrolēs Īpašumu pārvaldes Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļa sadarbībā ar pašvaldības policiju, kuras uzdevums ir uzraudzīt neatļautu atkritumu izvietošanu ielu zaļajās zonās.

  • Lielgabarīta atkritumi ir liela izmēra atkritumi, ko nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteinerā, bet kas nav bīstami videi – santehnikas aprīkojums (tualetes pods, izlietne), gultas, krēsli, matrači un citas mēbeles, kā arī to daļas.
  • Nolietotā elektrotehnika ir ledusskapji, veļas un trauku mazgājamās mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatori, putekļu sūcēji, fēni, gludekļi, kafijas automāti, tosteri, datori, monitori, printeri, televizori, radioaparāti, urbjmašīnas, mobilie tālruņi un citas iekārtas. Bezmaksas nodošanai nolietotā elektrotehnika nekādā gadījumā nedrīkst būt izjaukta!

Papildus no 25. aprīļa līdz 12. maijam iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja bez maksas nodot savāktās koku lapas un nolietotās automašīnu riepas.

  • Savāktās lapas nododamas:

CleanR Jūrmalas Klientu apkalpošanas centra teritorijā – Fabrikas ielā 11 (katru darba dienu no plkst. 8.30-17.00)

CleanR apsaimniekotajā dalīti vākto atkritumu pieņemšanas laukumā – Jūrmalā, Ventspils šosejā 61:

– pirmdienās plkst. 15.00–19.00;

– otrdienās, ceturtdienās, sestdienās plkst. 8.00–12.00;

– trešdienās, piektdienās plkst. 12.00–16.00.

  • Nolietotās automašīnu riepas (ne vairāk kā četras riepas no viena iedzīvotāja) tiks pieņemtas SIA CleanR apsaimniekotajā dalīti vākto atkritumu pieņemšanas laukumā Jūrmalā, Ventspils šosejā 61 (Laukuma darba laikā).

Ja ir nepieciešamība izvest citus atkritumus, piemēram, būvgružus, bīstamos atkritumus (riepas, šīferis, eļļas) u.tml., aicinām sazināties ar sadzīves atkritumu apsaimniekotāju CleanR, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 67111001, jo šie atkritumi tiek apsaimniekoti citā veidā un Spodrības mēneša akcijas laikā netiks izvesti bez maksas.

Aicinām Jūrmalas pilsētas iedzīvotājus sakopt savus īpašumus un tiem piegulošās teritorijas!