Uzsākot jaunā līguma izpildi Jūrmalā, “CleanR” nodrošinās vairākus būtiskus uzlabojumus atkritumu apsaimniekošanas kārtībā

No 2024. gada 1. jūnija Jūrmalas valstspilsētā atkritumu apsaimniekošanu turpinās nodrošināt SIA “CleanR”, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs.

Uzsākot jaunā līguma izpildi, “CleanR” nodrošinās iedzīvotājiem iespēju šķirot atkritumus savā īpašumā bez maksas, izveidos vēl vienu šķiroto atkritumu savākšanas laukumu un ierīkos jaunus pazemes konteineru laukumus, pludmalē tiks uzstādīti funkcionāli un estētiski atkritumu šķirošanas konteineri, kā arī paplašināts pakalpojumu klāsts, nodrošinot tekstila, lielgabarīta, būvniecības un bīstamo atkritumu apsaimniekošanu.

Veicinot valsts kopējo un pilsētas klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu, atkritumu izvešanas pakalpojumi tiks nodrošināti ar videi draudzīgiem transportlīdzekļiem. Tāpat Jūrmalā tiks saglabāta ierastā atkritumu svēršanas metode.

“Jūrmala ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kurā atkritumi tiek svērti, tādējādi iedzīvotāji maksā par faktisko radīto atkritumu daudzumu. Aktīvi un atbildīgi šķirojot, jūrmalnieki var samazināt savu atkritumu apsaimniekošanas rēķinu pat par 30%, jo, pirmkārt, katrs iedzīvotājs var sekot līdzi paša radītajam atkritumu daudzumam, otrkārt, stikla un vieglā iepakojuma apsaimniekošana ir bez maksas, bet bioloģiski noārdāmu atkritumu izvešana ir par 40% lētāka nekā sadzīves atkritumu apsaimniekošana. Tāpēc, veicot līguma pārslēgšanu, aicinām pievienot papildu pakalpojumus un uzsākt atkritumu šķirošanu savā īpašumā,” teica Stankevičs.

Viņš piebilda, ka visi sadzīves un bioloģiski noārdāmu atkritumu konteineri ir aprīkoti ar speciāliem RFID čipiem jeb radio frekvences uztvērējiem, kas ļauj identificēt katra konteinera tilpumu, vietu un piederību konkrētai adresei, lai iedzīvotāji norēķinātos tikai par pašu radīto atkritumu faktisko svaru.

“CleanR”, iesniedzot saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un uzvarot pašvaldības rīkotajā publiskajā iepirkumā, ieguvis tiesības nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Jūrmalā turpmākos septiņus gadus.

Līdz šim atkritumu apsaimniekošanas līgumu pārslēguši 93% Jūrmalas iedzīvotāju un uzņēmumu. Ja tas nav izdarīts, uzņēmums nav tiesīgs izvest atkritumus konkrētajā adresē līdz brīdim, kad līgums tiek noslēgts.

“Ja kāds nav paspējis pārslēgt līgumu, to var izdarīt arī pēc 1. jūnija. Visērtāk un ātrāk to var izdarīt pašapkalpošanās platformā manai.videi.lv,” norādīja atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma pārstāvis. 

Platformā vai mobilajā lietotnē manai.videi.lv klienti var ne tikai noslēgt līgumu, bet arī redzēt aktuālo atkritumu izvešanas grafiku, pieteikt vai atcelt atkritumu izvešanu, pieteikt papildu konteinera uzstādīšanu, saņemt un apmaksāt rēķinus, apskatīt atkritumu izvešanas vēsturi, kā arī pieteikt atgādinājuma saņemšanu par gaidāmo atkritumu izvešanu.

Par “CleanR”

“CleanR” ir vadošais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 75 gadu pieredzi, plašu un inovatīvu pakalpojumu klāstu. “CleanR” ir Ilgtspējas indeksa platīna kategorijas uzņēmums, apliecinot risku un procesu vadības atbilstību labākajai praksei. “CleanR” ieguvis ģimenei draudzīga uzņēmuma statusu, kas apliecina rūpes par darbinieku labbūtību. Uzņēmums ietilpst Latvijā vadošajā vides pakalpojumu jomas koncernā AS “CleanR Grupa”, kura uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 40 vides pakalpojumu sadzīves un industriālo atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo materiālu šķirošanā un pārstrādē, kā arī telpu un pilsētvides uzkopšanas un namu apsaimniekošanas jomā.  

Papildu informācijai:  

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

E-pasts: [email protected]