AKTUĀLI

“Clean R” nodrošinās Lielās talkas atkritumu izvešanu Rīgā un citviet Latvijā

25.04.2018

28. aprīlis ir Lielās talkas diena, kad vienpadsmito gadu pēc kārtas tūkstošiem cilvēku visā Latvijā vienosies vērienīgā vides sakopšanas akcijā. Atkritumu apsaimniekotājs "Clean R" būs atbildīgs par talkas atkritumu izvešanu Rīgā, Jūrmalā, Sējas, Inčukalna, Ikšķiles, Ozolnieku, Kokneses, Dagdas un Vārkavas novadā, kā arī Biķernieku un Vecsalienas pagastā.

"Clean R" nodrošinās īpašajos Lielās talkas maisos savākto atkritumu izvešanu. Inčukalna un Sējas novadā atkritumi tiks savākti arī lielgabarīta konteineros. Tāpēc talcinieki tiek aicināti izmantot tikai Lielās talkas maisus un tos atstāt vienīgi reģistrētajās talkas vietās, parūpējoties, lai piepildītie maisi būtu viegli pieejami un labi pamanāmi. Maisi tiks izvesti laika posmā no 28. aprīļa līdz 1. maijam. Izvestie atkritumi tiks nogādāti šķirošanas rūpnīcā vai atbilstošā pārstrādes vietā.

"Lielās talkas dalībniekus aicinām rūpēties, lai kopējā atkritumu plūsmā nenonāk videi kaitīgie un bīstamie atkritumi. Vairums šo atkritumu tiek radīti ikdienā, piemēram, baterijas, auto akumulatori, elektriskās un elektroniskās iekārtas, apgaismes iekārtas un luminiscentās spuldzes, kas satur dzīvsudrabu, sadzīvē radušies medicīnas atkritumi, sadzīvē lietoti ķīmijas līdzekļi un to iepakojums, eļļas un filtri, būvniecības atkritumi, tajā skaitā krāsas, lakas, līmes un šķīdinātāji, automašīnu riepas u.c. Tie jānovieto reģistrētajās talkas vietās blakus maisiem," uzsver "Clean R" izpilddirektors Valerijs Stankevičs. 

Īpaša uzmanība šogad tiek pievērsta stiklam – pudelēm, burkām, logu rūtīm u.c. "Tie jāievieto stiklam paredzētajos konteineros, ja tādi pieteikti talkošanas vietās. Ja konteiners nav pieteikts, tad stikla izstrādājumi novietojami blakus maisiem," skaidro V.Stankevičs.

Lai darbs sagādātu patiesu prieku,"Clean R" aicina talciniekus ievērot virkni piesardzības pasākumu. Vispirms ir jāparūpējas par izturīgiem darba cimdiem, kā arī jāizvēlas darbam piemēroti apavi un apģērbs. Talkojot mežā, svarīgi ir gādāt, lai izvēlētais apģērbs būtu slēgts, savukārt darbam ceļa malā ir ieteicams vilkt spilgtas krāsas apģērbu un ļoti ieteicams arī izmantot atstarojošās vestes. 

Lai sevi nesatraumētu, svarīgi ir pareizi novērtēt atrasto priekšmetu smagumu. Tāpat būtu vēlams pareizi novērtēt maisu tilpumu un nepārkraut tos, tādējādi apgrūtinot atkritumu izvešanu. Asu priekšmetu, piemēram, stikla, savākšanai ir jāizmanto darbarīki, turklāt tos nedrīkst ievietot maisos, lai nesaplēstu tos un nesavainotu citus. Talkojot kopā ar ģimeni, ir svarīgi neatstāt bērnus bez uzraudzības un rūpēties par atvašu drošību. 

Domājot par sakoptu un zaļu vidi Latvijā, ir svarīgi ne tikai reizi gadā piedalīties Lielajā talkā, bet rūpēties arī par to, lai atkritumi nenonāktu apkārtējā vidē – laukos, mežos, grāvjos un arī pilsētu un apdzīvotu vietu koplietošanas teritorijās. Tāpēc "Clean R" aicina katru no mums par sevis radītajiem atkritumiem uzņemties atbildību ik dienas, tos šķirojot un pienācīgi apsaimniekojot.