AKTUĀLI

Mainās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Daugavpils novada pagastiem

30.03.2017

Vides pakalpojumu sniedzējs SIA Clean R informē, ka, saskaņā ar Daugavpils novada domes un atbilstošo pagastu domes lēmumiem, no 2017. gada 1. aprīļa tiek noteikts jauns sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Daugavpils novada Tabores pagasta, Vecsalienas pagasta, Biķernieku pagasta un Višķu pagasta iedzīvotājiem.


Tabores pagasts

Tabores pagasta iedzīvotājiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu turpmāk būs jāmaksā EUR 11,56 par m³ (t.sk. PVN 21%). Tas nozīmē, ka rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu, kurā tiks ietverts jaunais tarifs, iedzīvotāji saņems nākamajā rēķinu izrakstīšanas reizē.

Piedāvājam iepazīties ar izmaksām par vienu konteinera izvešanas reizi:


Vecsalienas pagasts

Vecsalienas pagasta iedzīvotājiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu turpmāk būs jāmaksā EUR 10,99 par mᶟ (t.sk. PVN 21%). Tas nozīmē, ka rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu, kurā tiks ietverts jaunais tarifs, iedzīvotāji saņems nākamajā rēķinu izrakstīšanas reizē.

Piedāvājam iepazīties ar izmaksām par vienu konteinera izvešanas reizi:


Višķu pagasts

Višķu pagasta iedzīvotājiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu turpmāk būs jāmaksā EUR 13,30 par mᶟ (t.sk. PVN 21%). Tas nozīmē, ka rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu, kurā tiks ietverts jaunais tarifs, iedzīvotāji saņems nākamajā rēķinu izrakstīšanas reizē.

Piedāvājam iepazīties ar izmaksām par vienu konteinera izvešanas reizi:


Biķernieku pagasts

Biķernieku pagasta iedzīvotājiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu turpmāk būs jāmaksā EUR 12,28 par mᶟ (t.sk. PVN 21%). Tas nozīmē, ka rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu, kurā tiks ietverts jaunais tarifs, iedzīvotāji saņems nākamajā rēķinu izrakstīšanas reizē.

Piedāvājam iepazīties ar izmaksām par vienu konteinera izvešanas reizi:

Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas tarifā ir saistītas ar Dabas resursu nodokļa (DRN) palielināšanu visā valstī un pašvaldības lēmumu par šī nodokļa ietekmi uz tarifu. DRN palielināšana ir Latvijas un Eiropas Savienības politika, lai veicinātu dabas resursu saudzīgu, pārdomātu, ekonomisku un efektīvu izmantošanu, ierobežotu vides piesārņošanu, atbalstītu tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošinātu vides aizsardzības pasākumus. Šī nodokļa izmaiņas ir saistošas un obligātas visām pašvaldībām. Tuvāko gadu laikā DRN kāpums ir plānots katru gadu līdz pat 2020. gadam. No šī gada 1. janvāra DRN palielinājās no EUR 12,00 uz EUR 25,00 par tonnu, bet plānots, ka 2020. gadā tas sasniegs EUR 50,00 par tonnu.

Ir jāuzsver, ka labākais veids, kā samazināt atkritumu izvešanas rēķinu, ir aktīva un pareiza atkritumu šķirošana!

Lai saņemtu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar Clean R pakalpojumu maksas izmaiņām, aicinām sazināties ar Klientu apkalpošanas centru, zvanot pa tālr.: 67111001 vai rakstot uz e-pastu: kc@cleanr.lv.