sadzīves atkritumu konteiners

17.novembrī stāsies spēkā izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā Ādažu novada Carnikavas pagastā

12.10.2022

Vides pakalpojumu uzņēmums SIA “Clean R” informē par plānotajām un Ādažu novada apstiprinātajām nešķiroto sadzīves un bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas maksas izmaiņām Carnikavas pagastā, kas stāsies spēkā no šā gada 17. novembra.

Iepriekšējās izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu šā gada sākumā ietekmēja dabas resursu nodokļa likmes un poligona tarifa kāpums, kas pēc valstī noteiktajiem normatīvajiem aktiem tiek iekļauti atkritumu apsaimniekošanas maksā. Šoreiz izmaiņas izraisījuši ārēji un no atkritumu apsaimniekotāja neatkarīgi faktori — patēriņa cenu kāpums, vidējās darba samaksas, kā arī būtisks cenu pieaugums degvielai un citiem energoresursiem (elektroenerģijai, gāzei u. c.), kas tieši ietekmē atkritumu apsaimniekošanas kopējās izmaksas. Jāuzsver, ka atkritumu apsaimniekotājs pirmo reizi sadarbības laikā ir izmantojis tiesības paaugstināt tarifu, un tas saistīts ar resursu izmaksu izmaiņām.

Pēdējā gada laikā tika veikta gan atkritumu izvešanas maršrutu optimizācija, gan klientu apkalpošanas procesu efektivizācija un uzlabošana. Tomēr pieaugošās izmaksas ar to nav iespējams nosegt.

Vienlaikus jānorāda, ka ar 17. novembri tiks veiktas izmaiņas arī bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanas tarifam. Bioloģisko atkritumu maksa tiek pārskatīta saistībā ar izmaiņām Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredz bioloģiski noārdāmo atkritumu maksu samazināt un noteikt 80 % apmērā no sadzīves atkritumu maksas. Carnikavas pagasta iedzīvotājiem tas nozīmē, ka bioloģiski noārdāmu atkritumu apsaimniekošanas maksa novadā samazināsies.

Ņemot vērā iepriekš minēto, tiks veiktas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksai:

SIA “Clean R” uzsver, ka efektīvākais veids, kā samazināt izmaksas, arī tarifiem kāpjot, ir apdomīga iepirkšanās un atkritumu šķirošana. Šķirota stikla, papīra, plastmasas un metāla iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas, savukārt bioloģiski noārdāmo atkritumu izvešanas izmaksas ir mazākas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Ar noderīgiem paradumu maiņas padomiem var iepazīties www.nenoroc.lv, kā arī sociālajos tīklos un mājaslapā www.cleanr.lv/clean-r. Vērtīgi padomi par to, kā pareizi šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus atrodami interneta vietnē www.skirobio.lv.