Tīrmāja Ķīpsala

20. augustā Tīrmājas diena tiks organizēta Ķīpsalas apkaimē

Svētdien, 2023. gada 20. augustā, vides pakalpojumu sniedzējs “CleanR” sadarbībā ar “Zaļā josta” organizēs Tīrmājas dienu Ķīpsalas apkārtnē. Tās ietvaros iedzīvotāji varēs bez maksas nodot elektrotehniku un tekstilu.

Tīrmājas mobilais atkritumu savākšanas punkts sešās Ķīpsalas apkaimes adresēs atradīsies no plkst.10.00 līdz 16.00.

Tīrmājas dienas ietvaros iedzīvotāji bez maksas varēs nodot jebkura veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni, kā arī tekstilu, piemēram, apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus, tādējādi padarot tīrāku gan savu mājokli vai darbavietu, gan arī apkārtējo vidi.

Speciālais Tīrmājas automobilis no plkst.10.00 līdz 11.00 atradīsies Ogļu ielā 30; no 11.00 līdz 12.00 – Balasta dambī 72A; no 12.00 līdz 13.00 – Ģipša ielā 3; no 13.00 līdz 14.00 – Zvejnieku ielā 1 k-14; no 14.00 līdz 15.00 – Āzenes ielā 5; no 15.00 līdz 16.00 – Ķīpsalas ielā 8.

Tīrmājas diena tiek organizēta visos Rīgas mikrorajonos, kas atrodas “CleanR” darbības zonā. Nākamā Tīrmājas diena notiks 27. augustā Āgenskalna priedēs.

Sadzīves atkritumos drīkst izmest tikai to, ko nevar pārstrādāt, bet, ja priekšmetu var pieslēgt pie elektrības, tajā ir mikročips vai mikroshēma, to nedrīkst izmest sadzīves atkritumos. Šīs ierīces izgatavotas no dažādiem metāliem – zelta, platīna, toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, dzīvsudraba, vara, svina, arī no plastmasas, stikla vielām, kas novērš aizdegšanos. Ja bīstamie atkritumi nonāk vidē, tie var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt veselību. Savukārt “CleanR” pārstrādes punktos nodotās ierīces izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma pazīmēm, nesaplēstiem un derīgiem kādam citam. Ir pieļaujams tekstils arī ar kādu mazu traipu vai nelielu caurumu, ko var viegli izlabot.  

Papildu informācijai plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem:

Zane Plone

AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību vadītāja

M: +371 28 627 003

E: [email protected]