Ar aizraujošām aktivitātēm Ikšķiles skolēniem aizvadīta CleanR vides izglītības lekcija “Viegli šķirot pareizi”

09.09.2022

Ar lielu skolēnu interesi 2022. gada 9. septembrī Ikšķiles vidusskolā noritēja vides izglītības lekcija “Viegli šķirot pareizi”, kuru laikā skolas 4. līdz 6. klašu skolēni un viņu pedagogi uzzināja par pareizu atkritumu šķirošanu un pareizu rīcību ar atkritumiem, ceļu uz drošāku un tīrāku vidi un mūsu planētas nākotni.

Skolās viesojās vides pakalpojumu uzņēmuma CleanR un izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmuma “Eko Rija” vides izglītības komanda kopā ar CleanR talismanu – čaklo skudru. Lekcijā Ikšķiles vidusskolā piedalījās ap 100 skolēni.

Vides izglītības programma veidota tā, lai ar spēlēm un diskusijām rosinātu skolu jauniešus sākt domāt par savas, ģimenes, draugu un līdzcilvēku rīcības un dzīvesveida ietekmi uz vides kvalitāti, dabu, un arī cilvēku dzīves kvalitāti. Vides izglītības eksperti, kopā ar talismanu Skudru lekcijās apsprieda tēmas, kas skar atkritumu šķirošanu un atkritumu apjoma samazināšanu, atkritumu pārstrādi un izejmateriālu otro dzīvi. Runāja arī par to, ko ikviens no mums var darīt, lai samazinātu atkritumu „kalnus“ Latvijā un novērstu vides piesārņošanu.

Vides izglītības lekcijā piedalījās gan zinoši un jau pieredzējuši šķirotāji, gan šķirošanas iesācēji. CleanR novērtē skolēnu ieinteresētību un ar prieku dalījās atkritumu šķirošanas knifos un padomos, lai parādītu, ka šķirošana ir pa spēkam ik katram.