CleanR Šķirošanas meistarklase

Ar aizraujošām aktivitātēm pie Carnikavas parkā norisināsies šķirošanas meistarklase, kas pierādīs — “Viegli šķirot pareizi!”

19.09.2022

Jau 23. septembrī plkst. 15:00 Carnikavas novada iedzīvotāji tiek aicināti uz šķirošanas meistarklasi “Viegli šķirot pareizi!”, kas ar aizraujošām un interaktīvām nodarbēm kā lieliem, tā maziem atklās vieglus atkritumu šķirošanas knifus un parādīs, ka atkritumu šķirošana var būt pa spēkam ikvienam. Reizē atgādinot, ka šķirojot atkritumus, ikviens var viegli samazināt savus izdevumus par komunālajiem pakalpojumiem. Šķirošanas meistarklasi organizē vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un tā notiks Carnikavas parkā pie bērnu rotaļu laukuma. Pasākums ir bez maksas un uz to aicināts ikviens Carnikavas novada iedzīvotājs.

Pēdējo gadu laikā iedzīvotāju interese par atkritumu šķirošanu ir pieaugusi. Ieguvumi no atkritumu šķirošanas ir dažādi – vides sakoptība, dabas resursu saudzēšana, ekoloģijas veicināšana, kā, arī naudas taupīšana. Atkritumu šķirošana kļūst populārāka, taču iepakojumu veidu ir tik daudz, ka brīžiem var samulsināt pat pieredzējušu atkritumu šķirotāju. Meistarklasē ar vienkāršiem un “piņķerīgākiem” iepakojuma veidiem kopā izzināsim, kurā konteinerā katrs no tiem būtu liekams.

Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs: “Apdomīgums iepērkoties mums katram palīdz samazināt savus tēriņus veikalā. Apdomīgums, atbrīvojoties no liekā, mums palīdz ietaupīt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, proti, pareizi šķirots iepakojums tiek izvests bez maksas, tekstilam arī ir nodrošināti šķirošanas konteineri publiski pieejamās vietās, bet BIO atkritumus izved par lētāku maksu. Mēs organizējam šķirošanas meistarklases, lai iedzīvotājiem parādītu, ka atkritumu šķirošana ir viegla un patiesi var radīt vērā ņemamu ietaupījumu mājas kopējos komunālajos maksājumos. Šķirot atkritumus ir viegli un meistarklasē parādīsim, ka tas var būt arī visai ģimenei interesanti

Meistarklasē būs gādāts, lai interesanti ir gan pieaugušajiem, gan arī bērniem, turklāt vērtīgas atziņas varēs gūt kā pieredzējuši atkritumu šķirotāji, tā arī šķirošanas iesācēji. CleanR aicina Carnikavas novada iedzīvotājus aktīvi iesaistīties interaktīvajā meistarklasē, kur mūzikas un laba noskaņojuma pavadījumā vairākās aktivitātes katrs dalībnieks varēs pārbaudīt, cik zinošs šķirotājs viņš ir un katrs varēs uzdot arī sev būtiskos jautājumus par atkritumu šķirošanu.

Šķirošanas meistarklasē apmeklētājiem būs iespēja darbībā redzēt un arī iekāpt Latvijā unikālajā, videi draudzīgajā atkritumu izvedēja mašīnā, kas konteinerus ne tikai iztukšo, bet var uzreiz izmazgāt. Papildu prieku un noskaņojumu radīs gards pārsteigums, pie kura bez maksas varēs tikt katrs, kurš piedalīsies meistarklases izzinošo uzdevumu risināšanā.

Aktīvākie meistarklases dalībniekiem būs sarūpētas arī pārsteiguma dāvanas no CleanR.