Clean R un RNP meistarklase Rīgas apkaimēm

Ar aizraujošām aktivitātēm Rīgas apkaimēs risināsies šķirošanas meistarklases, kas pierādīs — “Viegli šķirot pareizi!”

22.04.2022

Sākot ar aprīļa pēdējo nedēļu katru mēnesi visas vasaras garumā Rīgas apkaimēs risināsies šķirošanas meistarklases, kas ar aizraujošām un interaktīvām nodarbēm kā lieliem, tā maziem parādīs, ka ir “Viegli šķirot pareizi!”. Atgādinot, ka atkritumu šķirošana ir vienkāršākais un efektīvākais veids, kā ikviens var samazināt savus izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanas meistarklases organizē vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”. Pirmā meistarklase iedzīvotājiem notiks jau 28. aprīlī pulksten 15:00 Siena Tirgū, kas atrodas Maskavas ielā 121 B.

Pēdējo gadu laikā iedzīvotāju interese par atkritumu šķirošana ir pieaugusi. Taču līdz ar Rīgas domes grozījumiem saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā, kas kā obligātu prasību nosaka pie mājas uzstādīt arī šķirošanai nepieciešamos konteinerus, vajadzība iedzīvotājiem izskaidrot šķirošanas nosacījumus kļuvusi vēl uzskatāmāka. Tādēļ Rīgas lielākais namu apsaimniekotājs kopā ar vadošo vides pakalpojumu uzņēmumu liek spēkus kopā, lai iedzīvotāji atkritumu šķirošanu pieņemtu kā vieglu un vērtīgu ikdienas paradumu.

Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs: “Apdomīgums iepērkoties mums katram palīdz samazināt savus tēriņus veikalā. Apdomīgums, atbrīvojoties no liekā, mums palīdz ietaupīt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, proti, pareizi šķirots iepakojums tiek izvests bez maksas, tekstilam arī ir nodrošināti šķirošanas konteineri publiski pieejamās vietās, bet BIO atkritumus izved par lētāku maksu. Rīgas pašvaldība, pieņemot grozījumus saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā, jau ir gādājusi, lai šķirošanas konteineri būtu pieejami pie vairuma Rīgas daudzdzīvokļu namu un būtu gādāts par ērtu infrastruktūru. Mēs šovasar organizējam šķirošanas meistarklases, lai iedzīvotājiem parādītu, ka atkritumu šķirošana ir viegla un patiesi var radīt vērā ņemamu ietaupījumu mājas kopējos komunālajos maksājumos. Šķirot atkritumus ir viegli, un visas vasaras garumā to parādīsim katram interesentam katrā apkaimē.”

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) akcentē, ka jau kopš marta sākuma ir gādājis, lai māju pagalmos būtu uzstādīti dalīti vāktā iepakojuma konteineri atbilstoši jaunajiem Rīgas domes saistošajiem noteikumiem. Jo vairāk ir pagalmu, kuros parādās dzeltenais konteiners vieglajam iepakojumam un atsevišķs konteiners stikla iepakojumam, jo vairāk ir iedzīvotāju, kas pie sava namu apsaimniekotāja vēršas ar lūgumu pēc papildu informācijas. Pārvēršot mācīšanos svētkos un interaktīvās izdarībās, tiek gaidīts, ka iedzīvotāji vieglāk pieņems arī jaunās zināšanas par šķirošanu.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis:“Ikdienas komunikācijā ar klientiem secinām, ka atkritumu šķirošana kļūst arvien populārāka un arvien vairāk mūsu klientu izvēlas šķirot atkritumus. Vienlaikus īpaša uzmanība jāpievērš atbilstošu konteineru uzstādīšanai un pareizai, precīzai atkritumu šķirošanai pa atkritumu grupām. Lai šo ieradumu iedzīvinātu un plašāk skaidrotu šķirošanas principus un nozīmi, aicinām būt aktīviem un piedalīties mūsu kopīgi organizētajās šķirošanas meistarklasēs, kas notiks visas vasaras garumā Rīgas pilsētā. Aicinām piedalīties ģimenes ar bērniem, jo būtiski, lai pareizu atkritumu šķirošanu apgūstam visi kopīgi un tas veidojas kā ikdienas ieradums.”

Pirmā no piecām meistarklasēm norisināsies laikā, kad gatavojamies Lielajai talkai, Baltā galdauta svētkiem 4. maijā, kārtojam, tīrām un gaidām vasaru. Meistarklase sniegs iedzīvotājiem lielisku iespēju uzzināt jaunus padomus, kas palīdzēs gādāt par kārtības noturēšanu mājās un dabā maksimāli ilgtspējīgi, ietaupot arī finansiālos līdzekļus, ko varēs ieguldīt vērtīgākās lietās nekā atkritumu konteineros. Tādēļ “Clean R” un “Rīgas namu pārvaldnieks” aicina Maskavas ielas apkaimes iedzīvotājus aktīvi iesaistīties interaktīvajā meistarklasē, kur mūzikas un laba noskaņojuma pavadījumā vairākās aktivitātes katrs dalībnieks varēs pārbaudīt, cik viņš ir zinošs šķirotājs.

Meistarklasē tiks pārrunāti gan neskaidrie jautājumi par to, kurā konteinerā iederas konkrēti atkritumi, gan tiks sniegti padomi jaunajiem šķirotājiem. Ikviens interesants aicināts piedalīties pasākumā bez maksas. Savukārt meistarklases noslēgumā atjautīgākie dalībnieki saņems speciālas balvas no “Clean R” un RNP.

Jau ziņots, ka saskaņā ar grozījumiem Rīgas domes saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā atkritumu šķirošanas iespējām jābūt nodrošinātām pie katras daudzdzīvokļu mājās Rīgā, kurā ir vismaz pieci dzīvokļi.

Saskaņā ar noteikumiem dzeltenais vieglā iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz pieci dzīvokļi, savukārt dzeltenais vieglā iepakojuma un zaļais stikla iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz 10 dzīvokļu. Šie noteikumi ir saistoši ikvienai daudzdzīvokļu mājai, pie kuras jau ir sadzīves atkritumu konteiners.