CleanR šķirošanas meistarklase

Ar aizraujošām aktivitātēm Ziedoņdārzā risināsies šķirošanas meistarklase “Viegli šķirot pareizi!”

27.05.2022

Jau otrdien, 31. maijā Ziedoņdārzā pie strūklakas risināsies šķirošanas meistarklases, kas ar aizraujošām un interaktīvām nodarbēm kā lieliem, tā maziem parādīs, ka ir “Viegli šķirot pareizi!”. Atgādinot, ka atkritumu šķirošana ir vienkāršākais un efektīvākais veids, kā ikviens var samazināt savus izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu, šķirošanas meistarklases organizē vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, iesaistoties arī Valsts vides dienestam. Otrā Rīgas apkaimēm paredzētā šķirošanas meistarklase 31.maijā Ziedoņdārzā pie strūklakas risināsies no plkst.16.00–17.30.

Pēdējo gadu laikā iedzīvotāju interese par atkritumu šķirošana ir pieaugusi. Taču līdz ar Rīgas domes grozījumiem saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā, kas kā obligātu prasību nosaka pie mājas uzstādīt arī šķirošanai nepieciešamos konteinerus, vajadzība iedzīvotājiem izskaidrot šķirošanas nosacījumus kļuvusi vēl uzskatāmāka. Tādēļ Rīgas lielākais namu apsaimniekotājs kopā ar vadošo vides pakalpojumu uzņēmumu liek spēkus kopā, lai iedzīvotāji atkritumu šķirošanu pieņemtu kā vieglu un vērtīgu ikdienas paradumu. Šķirošanas meistarklasēs klātesošs ir arī Valsts vides dienests, kas iedzīvotājiem stāsta par valsts izstrādāto vienoto tīmekļvietni www.skiroviegli.lv, kur iedzīvotājiem nodrošināta ērti pieejama informācija par atkritumu dalītas vākšanas iespējām.

Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs: “Apdomīgums iepērkoties mums katram palīdz samazināt savus tēriņus veikalā. Apdomīgums, atbrīvojoties no liekā, mums palīdz ietaupīt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu. Rīgā jau ir gādāts, lai šķirošanas konteineri būtu pieejami pie vairuma Rīgas daudzdzīvokļu namu un infrastruktūra šķirošanai būtu ērta. Mēs organizējam šķirošanas meistarklases, lai iedzīvotājiem parādītu, ka atkritumu šķirošana ir viegla un patiesi var radīt vērā ņemamu ietaupījumu mājas kopējos komunālajos maksājumos. Šķirot atkritumus ir viegli un – pat interesanti. Aicinām jau otrdien uz Ziedoņdārzu par to pārliecināties.”

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) akcentē, ka jau kopš marta sākuma pie daudzdzīvokļu mājām ir uzstādīti simtos skaitāmi uzstādīti dalīti vāktā iepakojuma konteineri. Jo vairāk ir pagalmu, kuros parādās dzeltenais konteiners vieglajam iepakojumam un atsevišķs konteiners stikla iepakojumam, jo vairāk ir iedzīvotāju, kas pie sava namu apsaimniekotāja vēršas ar lūgumu pēc papildu informācijas. Pārvēršot mācīšanos svētkos un interaktīvās aktivitātēs, iedzīvotāji vieglāk pieņems arī jaunās zināšanas par šķirošanu.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis: “Atkritumu šķirošana kļūst arvien populārāka un arvien vairāk mūsu klientu to izvēlas. Taču, sākot darīt, rodas arī aizvien jauni neskaidri jautājumi. Lai uz tiem atbildētu un aizvien vairāk iedzīvotājos iedzīvinātu paradumu šķirot, aicinām būt aktīviem un piedalīties mūsu kopīgi organizētajās šķirošanas meistarklasēs. Pirmā meistarklase Siena tirgū, kas norisinājās aprīļa mēnesī noritēja lieliskā noskaņojumā un ticu, ka tāda tā būs otrā Ziedoņdārzā jau rīt – 31.maijā. Īpaši aicinām piedalīties ģimenes ar bērniem, jo būtiski, lai pareizu atkritumu šķirošanu apgūstam visi kopīgi un tas veidojas kā ikdienas ieradums.”

“Clean R” un “Rīgas namu pārvaldnieks”, klātesot Valsts vides dienestam, kas popularizē interneta vietni par šķirošanu www.skiroviegli.lv, aicina Ziedoņdārza apkaimes iedzīvotājus aktīvi iesaistīties interaktīvajā meistarklasē, kur mūzikas un laba noskaņojuma pavadījumā vairākās aktivitātes katrs dalībnieks varēs pārbaudīt, cik viņš ir zinošs šķirotājs. Turklāt, meistarklasē būs iespēja redzēt, kā strādā Latvijā vienīgā atkritumvedēja mašīna, kas konteinerus ne vien iztukšo, bet uzreiz arī izmazgā. Bet papildu prieku sniegs gardas vafeles, pie kurām bez maksas varēs tikt ikviens apmeklētājs, kurš mācēs atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem par šķirošanu.

Meistarklasē tiks pārrunāti gan neskaidrie jautājumi par to, kurā konteinerā iederas konkrēti atkritumi, gan tiks sniegti padomi jaunajiem šķirotājiem. Ikviens interesents aicināts piedalīties pasākumā bez maksas. Savukārt meistarklases noslēgumā atjautīgākie dalībnieki saņems speciālas balvas no “Clean R” un RNP.

Jau ziņots, ka saskaņā ar grozījumiem Rīgas domes saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā atkritumu šķirošanas iespējām jābūt nodrošinātām pie katras daudzdzīvokļu mājās Rīgā, kurā ir vismaz pieci dzīvokļi.

Saskaņā ar noteikumiem dzeltenais vieglā iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz pieci dzīvokļi, savukārt dzeltenais vieglā iepakojuma un zaļais stikla iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz 10 dzīvokļu. Šie noteikumi ir saistoši ikvienai daudzdzīvokļu mājai, pie kuras jau ir sadzīves atkritumu konteiners.