Clean R Šķirošanas konteineri Rīgā

Atkritumu šķirošana Rīgā kļūst būtiski pieejamāka

31.03.2022

Ir stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā, kas iedzīvotājiem būtiski paplašina atkritumu šķirošanas iespējas. Tagad atkritumu šķirošanas iespējām jābūt nodrošinātām pie katras daudzdzīvokļu mājās Rīgā, kurā ir vismaz pieci dzīvokļi. 

Saskaņā ar noteikumiem namu apsaimniekotājiem sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotājiem jānodrošina vieglā iepakojuma (papīrs, plastmasa, metāls) un stikla iepakojuma šķirošanu daudzdzīvokļu ēkās ar noteiktu dzīvokļu skaitu.

Dzeltenais vieglā iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz 5 dzīvokļi, savukārt dzeltenais un zaļais stikla iepakojuma konteiners jāizvieto pie daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz 10 dzīvokļi. Šie noteikumi ir saistoši ikvienai daudzdzīvokļu mājai, pie kuras jau ir sadzīves atkritumu konteiners.

Piesaki konteineru jau tagad:
  • Ja esi daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs, bet pie tavas mājas vēl nav uzstādīts konteiners atkritumu šķirošanai, vērsies pie sava namu apsaimniekotāja un lūdz uzstādīt šķirošanas konteinerus;
  • Ja esi mājas apsaimniekotājs, sazinies ar savu atkritumu apsaimniekotāju un vienojies par šķirošanas konteineru uzstādīšanu.

Atgādinām, ka konteineri ar pareizi sašķirotu iepakojumu un stiklu tiek izvesti bez maksas.

Kārtīgi šķirojot iepakojumu, stiklu, kā arī BIO atkritumus, ikviens var viegli samazināt savas izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu līdz pat 40%.