Clean R dod iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt un kļūt par daļu no uzņēmuma

05.10.2022

2018. gadā uzsāktā kampaņa “Atvērtība ir vērtība” šogad aktualizē jautājumus, kas saistīti ar diskrimināciju pret cilvēkiem ar invaliditāti. Aktivitātes organizētas ar mērķi iekļaut šo sabiedrības daļu gan darba tirgū, gan sabiedriskajā dzīvē. Clean R ir viens no pieciem uzņēmumiem, kas atsaucās invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” aicinājumam un interesentiem sniedza iespēju iepazīt uzņēmuma ikdienu, izmēģinot darbu dažādās amatu pozīcijās. Diena noslēdzās ar dalībnieku patiesu interesi pievienoties Clean R komandai.

Vides pakalpojumu uzņēmumā “Clean R” viesojās četri no divdesmit pieciem apvienības “Apeirons” dalībniekiem, kas vērtē Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Atvērtība ir vērtība” iespējas. Viņi ar lielu aizrautību praksē apguva ikdienas darba pienākumus gan birojā, pildot klientu apkalpošanas speciālista un biroja administratora darbus, gan arī ārpus tā, iepazīstot sētnieka darbu. Iesaistoties reālu darba uzdevumu pildīšanā, interesenti guva vispusīgu ieskatu par darba pienākumiem, pēc kā varēja arī secināt, vai piedāvātais darbs viņiem ir piemērots.

“Clean R arī iepriekš ir strādājuši cilvēki ar invaliditāti, taču šādā aktivitātē mūsu uzņēmums piedalījās pirmo reizi, un esam gandarīti par to. Mūsuprāt, personas ar invaliditāti ir nenovērtēta darba tirgus daļa, un, piedaloties projektā, vēlamies parādīt sabiedrībai, un jo īpaši cilvēkiem ar invaliditāti, Clean R atvērtību un gatavību veidot visiem pieejamu un iekļaujošu darba vidi. Šī gada vasarā, konsultējoties ar apvienību “Apeirons”, novērtējām vides pieejamību savā birojā un veicām vairākus nelielus, bet būtiskus uzlabojumus uzņēmuma telpās, piemēram, daudzviet noņēmām liekos sliekšņus starp telpām, stiklotās durvju un sienu virsmas, kā arī norādes telpās padarījām krāsainākas un saskatāmākas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Mēs priecājamies, ka varējām dot iespēju projekta dalībniekiem iepazīt uzņēmumu un ieskatīties Clean R darba ikdienā, cerot, ka arī stiprinājām katra dalībnieka pārliecību par saviem spēkiem un apņemšanos pieteikties aktuālajām vakancēm uzņēmumā. Ir gandarījums par to, ka “Ēnu dienas” noslēgumā visi četri dalībnieki atzina, ka Clean R ir uzņēmums, kurā gribētos strādāt. Novērtējam arī mūsu kolēģu atvērtību un gatavību iesaistīties šāda veida projektos, interesentus iepazīstinot ar saviem darba pienākumiem un atbildot uz jautājumiem,” stāsta vides pakalpojumu uzņēmuma Clean R Ilgtspējas vadītāja Inga Krieķe.

Clean R atzīst, ka pēc “ēnu dienas” ir dalībnieki, ar kuriem tiek turpinātas sarunas par darba uzsākšanu uzņēmumā. Clean R noteikti ir atvērts dalībai līdzīgos projektos, akcentējot, uzņēmuma kā darba devēja atvērtību dažādībai.