Clean R laiž klajā ekskluzīvu kalendāru, parādot savu darbu un izceļot svarīgāko – darbiniekus

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” radījis unikālu sienas kalendāru 2021. gadam ar devīzi “Harmonijai vajag tīru vidi!”. Katra mēneša foto neparastā apgaismojumā atklāts kāds no uzņēmuma darbības virzieniem vai pakalpojumiem, savukārt priekšplānā izcelta uzņēmuma galvenā vērtība – darbinieki. Tie ir sētnieki, šoferi, tehniķi, atkritumu šķirotāji un biroja cilvēki, kas, katrs būdams savā vietā, ar savu kvalitāti, profesionalitāti un atbildību palīdz gādāt, lai ik dienu “Clean R”  spēj efektīvi virzīties uz savu galveno mērķi – tīru un sakoptu vidi.

Kalendārs nodrukāts mazā tirāžā un primāri ir paredzēts kā dāvana gan sadarbības partneriem un klientiem, gan arī pašiem darbiniekiem, kuriem dalība projektā bija iespēja pirmo reizi mūžā piedalīties īstā foto sesijā ar stilistiem, grima māksliniekiem un frizūru meistariem, profesionāliem fotogrāfiem un spožu studijas apgaismojumu.

Vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” valdes locekle Linda Rirdance atzīst, ka bija krietns izaicinājums pievilcīgā veidā parādīt vides pakalpojumu uzņēmuma darba procesus ceļā uz tīru vidi, vienlaikus izceļot arī cilvēkus, kuri ik dienu dara nozīmīgu darbu, lai rīdzinieki, jūrmalnieki un daudzu citu novadu iedzīvotāji varētu baudīt sakopu un no atkritumiem brīvu vidi.

“Ir viegli skaisti nobildēt un kalendārā ielikt fotogrāfiju ar baltām lidmašīnām uz bezgalīgi zilu debesu fona vai krāšņas sporta automašīnas ar piemeklētām modelēm. Taču, kā skaisti un pievilcīgi parādīt atkritumus, to šķirošanu vai izvešanu?! Apzināmies, ka katrs kalendārs tiek radīts, lai nokļūtu pie sienas un ir jāgādā, lai skati tajā neraisītu nepatīkamas asociācijas – mūsu gadījumā tas nebija viegli. Bijām ambiciozi, vēloties parādīt gan savu vidi un pakalpojumus – atkritumu apsaimniekošana, būvgružu šķirošana un pārstrāde, ceļu un teritoriju uzturēšana, telpu uzkopšana, dezinfekcija un citus darbus, gan arī izceļot savus cilvēkus. Vēlējāmies viņus redzēt bez ierastā formas tērpa un ārus darbiem. Turklāt to visu gribētām apvienot tā, lai kalendārs saņēmējam rada patīkamu pārsteigumu un pozitīvas sajūtas. Spriežot pēc atzinīgajām atsauksmēm kā no fotogrāfijas un dizaina drukas ekspertiem, tā arī no cilvēkiem, kas ar mākslu nav saistīti, mērķis ir sasniegts,” atzīst Linda Rirdance.

Kalendāra fotogrāfiju autors ir fotogrāfs Jānis Saliņš un bilžu pēcapstrādes mākslinieks Gatis Griets, kas katru no “Clean R” darbību raksturojošiem ikdienas procesiem fiksēja, izmantojot dažādu krāsu gaismas filtrus un komplicētu fotografēšanas tehniku.

Savukārt savā nozarē profesionālajiem “Clean R” darbiniekiem, sev neraksturīgajā foto modeļa vidē palīdzēja iejusties Latvijas Nacionālās operas un baleta trupas baletdejotāji, veidojot papildus dinamiku un intrigu katrā no kadriem.

Kalendāra tapšanā būtisku atbalstu sniedza arī uzņēmuma ilggadējie sadarbības partneri – SIA „Getliņi EKO”, Latvijas Mobilais telefons un tirdzniecības centrs “Spice”, kas raksturo “Clean R” sniegtos pakalpojumus pat sarežģītākās konstrukcijas biroju un tirdzniecības telpu uzkopšanā. Atkritumu šķirošanas rūpnīca “Vides resursu centrs” ļāva ieskatīties atkritumu šķirošanas parasti neredzamajās aizkulisēs, savukārt dezinfekcijas pakalpojumu specifiku palīdzēja raksturot starptautisko dzelzceļa pasažieru pārvadājumu uzņēmums “L-ekspresis”.  “Mēs sakām paldies ikvienam, kas kopīgā darbā ļauj rūpēties par to, lai mūsu zeme aizvien būtu sakopta un tīra. Paldies katram, kas palīdz mums kļūt aizvien draudzīgākiem pret vidi, katram, kas mudina domāt tālāk, darīt labāk un strādāt atbildīgāk,” citējot kalendāra uzrunas vārdus, pateicību par sadarbību “Clean R” 2021. gada kalendāra tapšanā Linda Rirdance adresē katram iesaistītajam partneriem.