“Clean R” pārtrauks ietvju uzturēšanas darbus Rīgā

23.12.2021

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R”  jau 10. decembrī informējis Rīgas domi par lēmumu nepagarināt līgumattiecības par 5% Rīgas ietvju uzturēšanu ziemas periodā pēc 2022. gada 5.janvāra.

“Vēlmi neturpināt līgumu par ietvju uzturēšanu ziemas periodā Pārdaugavā, Rīgas Ziemeļu administratīvajā teritorijā un Latgales priekšpilsētā pēc 2022. gada 5.janvāra izrādīja abas puses. “Clean R” gadījumā tas saistīts ar uzņēmuma darbības stratēģisko prioritāšu maiņu nākamajā gadā.  Ņemot vērā, ka Rīgas pašvaldībā uzņēmums nodrošina pakalpojumus tikai 5% teritorijas, sagaidāms, ka kopējo pakalpojumu sniegšanas kvalitāti pilsētā tas būtiski neietekmēs, informē “Clean R” valdes loceklis Guntars Levics.

Vienlaikus uzņēmums akcentē, kaatbilstoši līguma nosacījumiem, “Clean R” turpinās nodrošināt savā pārziņā esošo 5% Rīgas ietvju uzturēšanas darbus gan svētkos, gan janvāra pirmajās piecās dienās un gādās, lai vismaz šajā nelielajā Rīgas daļā iedzīvotāju pārvietošanās būtu iespējami ērta.

Uzņēmums arī aicina Rīgas domi izvērtēt esošo kārtību, kādā Rīgā tiek nodrošināta ietvju un pieguļošo teritoriju uzkopšana un izvērtē tādu izmaiņu nepieciešamību, kas darbu izpildi vērstu efektīvāku jebkuram no pakalpojumu sniedzējiem.

Turpinās nodrošināt pakalpojumus reģionu centros

Tai pat laikā būtiski norādīt, ka “Clean R” turpina nodrošināt ietvju un publisko teritoriju attīrīšanas pakalpojumus Valmierā un Rēzeknē; ietvju, ielu un publisko teritoriju uzturēšanas darbus Jūrmalā un Tukumā, kā arī ielu braucamās daļas uzturēšanas darbus Liepājā.

Latvijas mērogā “Clean R” pārziņā kopumā ir gandrīz 700 kilometru ielu un ceļu tīrīšana ziemas periodā, kā arī vairāk nekā 1 miljons 820 tūkstoši kvadrātmetru publisko un privāto teritoriju.