“Clean R” pļaus un savāks zāli pie “Rīgas namu pārvaldnieks” ēkām

13.09.2021

“Clean R” līdz 2022. gada jūlijam nodrošinās zāles pļaušanu pie SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārvaldīšanā esošajām dzīvojamajām ēkām Pārdaugavas iecirkņa teritorijā. Kopējā pagalmu platība, kurā zāles pļaušanu nodrošina “Clean R”, ir 167 hektāri jeb 1 miljons 670 tūkstoši kvadrātmetru.

Konkursā par zāles pļaušanu un nopļautās zāles savākšanu pie SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārvaldīšanā esošajām dzīvojamajām ēkām uzvarēja “Clean R” un “Ekozona”. Iepirkuma kopējā līgumcena ir 2,58 miljoni eiro. No tiem 0,94 miljonus eiro veido “Clean R” veikto darbu daļa, bet 1,64 miljonus eiro – “Ekozona”.

Saskaņā ar līgumu “Clean R” pļaus un savāks zāli Pārdaugavas māju pagalmos ar kopējo platību 167 hektāri, kas salīdzināma ar vairāk nekā 330 futbola laukumiem. “Clean R” zāles pļaušanu pagalmos nodrošina gan ar trimeriem, gan raideriem un cita veida specializēto vieglo tehniku zāles pļaušanai.

Kopumā Rīgā “Clean R” zāli pļauj apmēram 1500 hektāru platībā, Rēzeknē sezonas laikā nopļauj ap 800 hektārus, Tukumā ap 700 hektārus, Jūrmalā ­– ap 100 hektārus zāles. Pļaušanas darbi tiek nodrošināti arī Liepājā.

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” akcentē, ka, sākoties lapkritim, aizvien pieprasītāka ir lapu savākšana teritorijās un izvešana no tām. Iedzīvotājus aicinām lapu izvešanai pieteikt brūnos BIO konteinerus, lai lapas kā vērtīgu biomasu nogādātu tālākai pārstrādei biogāzē un tehniskajā kompostā. Objektos ar lielāku platību “Clean R” lapu savākšanai un izvešanai uzstāda būvgružu konteinerus, kā arī nodrošina lapu savākšanu un izvešanu ar specializēto tehniku.

“Clean R” nodrošina uzņēmumu un ēku pieguļošo teritoriju – stāvvietu, brauktuvju, ietvju, kā arī skvēru, parku un pludmales ikdienas uzturēšanu atbilstoši laika apstākļiem. Piedāvājam dārznieka pakalpojumus apstādījumu ierīkošanai un uzturēšanai, soliņu un atkritumu tvertņu uzstādīšanu, kā arī dezinfekcijas pakalpojumus.