“Clean R” un Jūrmalas dome nodrošinās bezmaksas lapu savākšanu

09.09.2020

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” sadarbībā ar Jūrmalas domi organizē bezmaksas rudens lapu savākšanu tiem jūrmalniekiem, kuri pakalpojumu būs pieteikuši pašvaldībā.

Rudenī darba pilnas rokas ir ne vien sētniekiem, bet ikvienam privātmājas iedzīvotājam, kuram rūp sakritušo koku lapu savākšana. Jūrmalnieki ir aicināti lapas kompostēt savos īpašumos, bet, ja tas nav iespējams, tad “Clean R” sadarbībā ar pašvaldību aicina iedzīvotājus pieteikties savākto lapu izvešanai, kas tiek organizēta arī šajā gadā. Jāatceras, ka lapas ir aizliegts izmest sadzīves atkritumu konteinerā vai atstāt pie konteineriem daudzdzīvokļu māju pagalmos vai uz ielas. Lapu maisi nav  atstājami arī publiskajos atkritumu dalītās savākšanas punktos.

Iedzīvotāji, kuriem sagrābto lapu izvešana ir aktuāla, ir aicināti pieteikties Jūrmalas pilsētas domē bezmaksas lapu izvešanai no 2020. gada 19.oktobra līdz 9.novembrim. Iedzīvotāji, kas būs pieteikuši lapu izvešanu, ir aicināti lapas salikt vienreiz lietojamos atkritumu maisos un tos rūpīgi aizsiet. Aicinām sekot līdzi lapu svaram maisos – lūgums maisus nepārpildīt un parūpēties, lai pārvietošanas laikā tie nesaplīst.

Clean R un pašvaldība akcentē, ka bez maksas tiks izvestas tikai lapas. Ja iedzīvotāji vēlas nodot pārējos dārza jeb zaļos atkritumus – saknes, zarus un tamlīdzīgus materiālus, “Clean R” piedāvā iegādāties īpaši šādiem atkritumiem paredzētus 100l maisus, kuros drīkst ievietot tikai dabīgas izcelsmes atkritumus – nopļauto zāli, nelielus koku zarus, augļu un dārzeņu pārpalikumus, olu čaumalas, vai izmantot savus maisus.

Gādājot par iedzīvotāju ērtībām lapu bezmaksas izvešanas akcijas ietvaros no 19. oktobra līdz 16. novembrim iedzīvotājiem būs iespēja bioloģiski degradējamos (BIO) atkritumus bez maksas nogādāt Jūrmalas Klientu apkalpošanas centra pieņemšanas vietā, Fabrikas ielā 11, Slokā. Atkritumu pieņemšana tiks veikta darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00. Šāda iespēja būs tikai akcijas ietvaros, piesakoties uz vietas Fabrikas ielas klientu apkalpošanas centrā. Patvaļīga atkritumu atstāšana – izmešana, citu atkritumu vešana vai to atstāšana ārpus darba laika,– nav atļauta!

Kā pieteikt lapu izvešanu?

Lai pieteiktu lapu izvešanu, iedzīvotāji tiek aicināti sūtīt pieteikumu uz kādu no e-pastiem:
[email protected][email protected][email protected][email protected]

Pieteikumā ir jānorāda adrese, tālruņa numurs un savākto lapu maisu skaits.

Nepieciešamības gadījumā pieteikumi tiks pieņemti arī sazvanot Jūrmalas pilsētas domi pa tālruņiem: 67093930; 67093985, 67093968, 67093877.

“Clean R” paskaidro – akcija attiecas tikai uz lapu savākšanu.Citu atkritumu veidu izvešanu ir iespējams pieteikt zvanot pa tālruni 67111001 vai rakstot uz “Clean R” Klientu apkalpošanas centru – [email protected]. Maksa par pieteikto pakalpojumu tiks noteikta atbilstoši atkritumu veidam.

“Clean R” atgādina – no 2021. gada 1. janvāra BIO atkritumu dalīta savākšana ir obligāta, nododot to vienotajam atkritumu apsaimniekotājam vai kompostējot mājsaimniecībā.